Yhtään suomenkielistä laulua ei vielä ole tullut. Suomenkielisetkin joutuvat tämänkin verovaroin kustantamaan. Kiitoksia tästäkin.
YLE ja uudenvuodenohjelma
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Meidät on unohdettu.
Ohjelmaa ei ainakaan kehua voi, aika pohjanoteeraus.
Kieltäydyn maksamasta tästä. Eikö niin ?
Miksi ei näytetä,kun Tuomiokirkon kello lyö vuoden vaihtumisen merkiksi.Joskus sellainen oli tapana Helsingissä ja kaupunginjohtaja( nykyisin pormestari)piti puheen,vai muistanko väärin.
Haistakoon sanoinko mitä.
Ylen vihervasemmistopropaganda rahoitetaan verovaroin. Koskahan järki voittaa ja tuo vähemmistö saisi kenkää valtion yrityksistä
Hyvä ois tasapuolisesti taiteilijoita kannattaa mutta milä tämä paleface oikein on. Kanava piti vaihtaa ei saattanut kuunnella ölinää tai vast mitä esitys oli. Mikä se on miehiää rikollisten kanssa ainakin hengaa
Vasureiden Paleface oli varsinainen pohjanoteeraus. Orkesteri soitti hienosti, sitten vasureiden idoli tuli ja koko tunnelma lässähti, stanan turi pilasi tämäkin ohjelman.
Ylen ohjelma oli pohjanoteeraus. Miksi joudun tuotakin p askaa maksamaan?
Satuin vilkaisemaan juuri kun kuvaan tuli pallinaama, yäk!
Kanava vaihtui välittömästi.
En mitään YLEltä odottanutkaan joten en pettynyt.
Vuosi päättyi sn osalta samaan tympeyteen kuin mitä se on edustanut jo vuosia.
Puolen miljardin pakkoveroYLE halveksii maksajiaan.
Sama juttu, vilkaisin juuri ennen puoltayötä niin tämä heijari siellä, kanava vaihtui!
Tavis tallaajalle, sieltä ei tullut yhtään mieluisaa musaa. Ei yhtään kappaletta joka olisi saannut jalan vipattamaan. No Yle onkin korkeakulttuuria ja valitsee suomen Eroviisu kalppale edustajaksi jonkun vähemmistö jutun. Ei Yle edusta kansaa, vaan, vaan poikeavia ihmisiä.
Seuraavissa vaaleissa , kun Peussuomalaiset voittavat, lähtevät Ylen paskaverotkin muihin tarkoituksiin.