voi aloittaa tähän.
Paskimmat Suomilaulajat listaa...
Anonyymi
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
1.Loiri
2.Kela
3. Vilkkumaa
4. Vesala
5. Aalto
6. Edelman
7. Jannika B
8. Puu
9. Cheek
10. Kaikki muut räppärit
Hyvä lista,Loirin pudottaisin.
Alatalo..
Anna Puu..
Elli Haloo.
Jukka Kuoppamäki, Arttu Wiskari, Loiri, Hector, Kela, Vilkkumaa, Kauko Röyhkä
Jukka, Arttu ja Hector ovat kyllä huippuja.
Kela ja Vilkkumaa ällöimmät.
J. Karjalainen
Sepi Kumpulainen on näköjään aktivoitunut pitkän hiljaiselon jälkeen. ; )
Onko Loiri Sepiä huonompi laulaja?
Kumpulainen ei kuulu listaan, koska ei ole laulaja ja Loiri on oikealla paikalla.
1. Tarja Turunen
2. Behm
3. Sepi Kumpulainen
Abreu
Sanni
Olavi Virtaa lukuunottamatta kaikki ovat paskoja.
Virta oli kyllä hyvä ..on vieläkin kova jätkä.
Virta oli hyvä. Teki oman aikansa ammattilaisten kanssa töitä. Niitä on kiva kuunnella edelleen. olisi varmasti ollut maailmantähti, jos olisi sattunut syntymään Britteihin tai USAan.
Loiri tai Röyhkä ja monet muut on erikoisia artisteja, ei varmasti missään mielessä hyviä laulajia mutta heillä on täysin oma tyylinsä. Jakavat mielipiteitä ihan varmasti. T. Wirtanen on myös tosi huono laulaja, mutta hänellä on oma tyylinsä ja hän ottaa siitä kaiken irti ja tekee ihan ok biisejä. J. Karjalainen on vähän sama. Ei Bob Dylankaan osaa laulaa, mutta se vetää omaa linjaansa.
Ehkä huonoin laulaja valtavirran musiikissa, ja tästä ei pidä kenenkään loukkaantua, on Vilkkumaa. Olen nähnyt hänet lukuisilla keikoilla vuosien varrella. Huoh, niin epävireistä, heikolla äänellä laulettua. Eikä tämä mielipide varmaan häntä haittaa, koska on pärjännyt niin hyvin musiikkiurallaan, että mitä väliä jollain S24-kommentilla.
Vilkkumaalla on tosi iso suu. Siellä on kaikupohjaa joten pärjää siten vaikka nuotinvierestä vetääkin. Kaikuva ääni korjaa vireen.
Suomessa on 5miljoonaa kansalaista ja laulajia monta sataa. Aivan liian monta. Suurin osa ei osaa laulaa, meluta ja olla esillä vain.
Asiallista on tälläinen lista kyllä järjestää..
Kaikki jotka oopperaa vinkuu. No tietysti asian vierestä meni kun kyse oli laulajista.
P.Vesala..
Irina
Vesala
Kela
Loiri
Vilkkumaa
Aalto
Puu
Kaikki kaupallisen median tyrkyttämät. Kyllästynyt tekojulkkiksiin. Oikea julkkis ei tarvitse tyrkytystä sen pitäminen tulee itsestään.
Tauski.
Mauri Antero, M.A. Numminen on paras.
Loiri ja Matti Nykänen, heidän "hyvyys" perustuu pelkästään muuhun julkisuuteen.
Muska
Anssi Kela
Muutama reittä pitkin edennyt "laulaja" radiosoitossa
Vilkkumaa, honottaa ja rääkyy kuin kallion räkäbaarimummo
Monet varmasti osaisivat laulaa, jos nykytyyli ei vaatisi tiettyyn tyyliin pakottamista. Nuoret naisartistit ääntelevät laulaessaan kuin pikkutytöt. Kerran kuulin erään nasaalimääkimisellä menestystä saaneen esittävän blues biisin ja jestas, sieltähän tuli ääntä ja osaamista. Oli upeaa kuultavaa.
Arttu Viskari kopioi säälittävänä Leeviä. Paska ääni.
Loiri ei laula, vaan "tulkitsee".
Pyhimys ei laula, vaan puhuu.
S. Edelman yrittää olla uusi Loiri (jonka biologinen poika on) ja onkin yhtä huono.
Sitten on "huumoriosasto": Ruonansuu, Jaakko Teppo, jne jotka herättävät lähinnä myötähäpeää.
Stig on myös aika kamala.
Jos katsoo listan toista päätä, niin hyviä nuoria naislaulajia on Suomessa useita. Parhaina Viitasen Piia ja Vesala.
Stig ja Arttu.
Jos laulamisesta puhutaan niin minä olen Suomen paras.