Helsingin Venäläiset.

Anonyymi

Missähän Helsingin Venäläiset löytyvät. Kuulemma monilla on Suomalainen Sukunimi peitenimenä, Minkähän takia. Onko kukaan törmännyt heihin sellaisessa tilanteessa jossa yritttävät makeilla ja kääntää mielialat Venäläimielisiksi. Alkuvaiheessa saatetaan Venäläismielistämisen sijasta kohdata uskonlahkoon tai kulttiin ohjaamista. Loppuvaiheessa vasta voi paljastua mistä on kyse, tietysti uskonnolla pyritään pitämään ajatusmaailma Venäjämielisenä.. Psykedeelisiä huumeitakaan ei kaihdeta. Näillä samoilla aineilla joita perinteisesti on käytetty "tajunnanlaajentajina" yritetään asentaa ihmisen mieleen näitä asenteita. Joskus ihminen ei muista mitään näistä tapahtumista. mutta silti heidän alitajuntaansa pyritään vaikuttamaan tällä tavalla. Jopa kapakoissa tarjoilijat saattavat tiskin alta sujauttaa näitä aineita sovitusti drinkkeihin, jos ihminen kulkee jonkin tietyn henkilön seurassa. Ei ole vaikeaa arvata, että Kallio voisi olle kaupunginosa jossa tätä eniten tapahtuu. Joitain uusiakin huumeita on voinut tulla markkinoille ja näitkin voidaan käyttää.

Kannatta tarkkaan miettiä kenen kanssa lähtee baariin tai istuu pullakahville.

6

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noin vaan hävisivät meille lätkässä , enkä ihmettele kun naapurina ikäviä kokemuksia , vain omanapa kiinnostaa eikä muita oteta huomioon häiriköidessään. seuraavaksi jos joskus muutan katson että on niin reilu hajurako ettei se kaalin yms. hajut ota nenään missään vaiheessa , niin tuskin sitten meluhäiriötkään enään häiritsevät.

    • Anonyymi

      Todellista on kuitenkin Venäjän pyrkimykset vaikuttamaan Suomen asioihin eri keinoin. Jokainen voi myös miettiä Airiston Helmen tapahtumia. Sinne rakennettu tukikohta naamioitiin turismin alle. Airiston Helmi on vain yksi asia monesta, joita löytyy tästä maasta. Maata ja kiinteistöjä on hankittu strategisesti tärkeiden paikkojen läheisyydestä. Suomalaiset ovat usein liina sinisilmäisiä näihin asioihin liittyen.

      • Anonyymi

        ''Jokainen voi myös miettiä Airiston Helmen tapahtumia.''
        Ne majat myytiin muutama kk. sitten, ostajat olivat supi suomalaisia. Sisältyikö hintaan vetenalaiset vehkeet, sitä ei mainittu.


    • Anonyymi

      Työ saatte pormestarin hommaan semmosen mikä kasvanu hiekka dyyneillä.
      Loppupelissä teille oikein ku otte olevinaan jotain.

      • Anonyymi

        Voisi käydä huonomminkin, saataisiin joku saatanan savolainen.


    • Anonyymi

      Kommari Li Anderssonkin kuuluu Antifaan!
      Usassa liikkuminen iltaisin on lähes hengenvaarallista Antifan takia. Ei siellä tavan ihmiset enää uskalla lähteä pimeällä mihinkään. Antifasta on tullut kuin uudet poliisivoimat: demokraatit ottivat poliisilta rahoituksen, mutta jakavat Antifalle rahaa...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3688
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      88
      861
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      821
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      807
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe