jotta mahd.moni kuolisi, näin säästyy myös paljon eläkerahoja valtiolle jotka voi myöhemmin vassareiden logiikalla jakaa välimerelle.
Rokotteen kanssa hidastellaan tarkoituksella
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyt pääministeri toivoo ripeämpää rokotustahtia.
– Itsekin toivoisin, että rokotustahti olisi ripeämpi.
– Toivon, että pääsemme rokottamaan niin nopeasti kuin mahdollista.
– Toivon, että koronarokotukset alkavat mahdollisimman pian.
Nuo ovat pääministerin ja SDP:n puheenjohtajan Sanna Marinin viimeaikaisia lausuntoja. Uusin niistä oli hänen Ylen Pääministerin haastattelutunnilla sunnuntaina esittämänsä toivomus ripeämmästä rokotustahdista.
Kysykääpä onko fimean ja THL län johto ottanut rokotteen, jos eivät ole tulee sinunkin olla varovainen
Se, missä järkestyksessä suomalaiset rokotetaan, oli päätetty jo ennen kuin Suomeen oli tuotu ainuttakaan rokoteampullia.
Fimean ja THL:n johto eivät ole järjestyksessä ensimmäisten joukossa.
Ettei nyt joku etuoikeutettu ryhmä olisi vaatinut itselleen ensin. Koko määrä huvennut sen siliän tien.
Tietenkin kunniakansalaisemme ensin.
Juuri näin. Todelliset kunniakansalaiset ensin. Terveytensä uhalla työskentelevä hoitohenkilökunta.
Olen kuunnellut päiväkausia rokote firmojen videoita, ja lisannu kemikaaleja mitä niissä käytetään ja ainoa minkä hyväksyn on venäläinen Sputnik, se on ainut perinteisellä tavalla ihmisen omista jo sairatetuista flunssa adenoviruksista tehty a estää koronan tartunnan kokonaan.
Muissa on globaali kokeilu käyttää keino RNA ta ja DNA ta, lusiferase, a, joita ei koskaan missään päin maailmaa ole injektoitu ihmiseen ja firmojen omat videot sanoo että ne eivät estä lainkaan korona viruksen tarttumista ihmiseen, mutta tekevät taudista hieman vähemmän tappavan? Joten joudut muutaman vuoden sisällä ottamaan joka tapauksessa perinteisesti tehdyn rokotteen jokatpaukessa joka estää taudin tarttumisen ihmiseen.
Eläin kokeissa em. Uudet Kemikaalit tekee keuhkotulehduksia ja autoimmuuni tauteja jotka tulee 5 vuoden viiveellä.
sisältää myös potassium chloridea joka annosmäärästä riippuen voi olla tappava,
Venäjällä on kahdenlaista rokotetta. Sputnik ja Kosmos. Sputnik Putinin kannattajille, Kosmos vastustajille.
Rokotteet ovat muuten samanlaiset, mutta Kosmoksessa on neljä promillea Novitšokia,
Alkaa hallituksen meno muistuttaa Trumpin touhuja.