MV-lehden logon värit

MV-lehden logo muuttui, kun Janus Putkonen astui remmiin. Mistäköhän syystä logossa on nykyään Venäjän lipun värit: sininen, punainen ja valkoinen?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei pidä paikkaansa, Ilja teki uudistuksen jonkin aikaa ennen kuin luovutti valtikan Korhoselle ja edelleen Putkoselle. Ainoa lisäys on tuo "uusi" sana, eli uusi MV.

Äänestä

Ne värit tulevat trikolorista ja edustavat vapautta, veljeyttä ja tasa-arvoa.
Tosin roistovaltio USA käyttää samoja värejä joten olkaa vappaita - be vigilant!

Äänestä

Taitaa värit löytyä myös Islannin. Norjan, Ranskan, Alankomaiden, Iso-Britannian ja Luxcenburgin lipuissa. Siis näin eurooppalaisittain. Olikon vielä muita?

Äänestä

Olihan MV-lehden logon värit sininen ja valkoinen ja punainen aikaisemminkin. Värisävy sinisessä on toki muuttunut omistajavaihdoksen jälkeen.

Mutta MV-lehden päätoimittajahan majaileekin Venäjän valloittamilla alueilla Luhanskissa, ei hän Suomesta käsin työskentele. Ei kai se silloin mikään ihme ole, että lehteen tuilee Venäjän lipun värit.

Tuleehan lehden rahoituskin jostakin lännelle tuntemattoomasta lähteestä, joista voi arvailla osan tulevan suoraan Putinin väen taskusta.

Logon värit on ihan se ja sama, kunhan kirjoittelee kiinnostavia asioita. Eikä ainakaan ihan kokonaan ala kirjoitella vain pelkästään Venäjän sisäisiä propagandajuttuja.
Ei ne Venäjän asiat meitä suomalaisia lukijoita niin paljon kiinnosta kuitenkaan.

Äänestä

"Helsinkiläismies aikoi esiintyä poliisina ja räjäyttää tuhoisan pommin

Syyttäjän mukaan mies valmisteli yleisvaarallista räjäytystä. Hänellä oli runsaasti räjähteitä, putkipommeja ja vaarallisia aineita asunnossaan ja sen autotallissa. Syytetyllä oli hallussaan muun muassa reilut 11 kilogrammaa ammoniumnitraattia.

Syyttäjän mukaan mies oli itse ommellut valepoliisiasun, jonka tarkoituksena oli auttaa räjäytyksen toteuttamisessa. Asu jäljitteli poliisin virkahaalaria ja -liiviä.

Miestä syytetään myös törkeästä ampuma-aserikoksesta. Haastehakemuksen mukaan hän hankki aseiden osia ja valmisti niistä rynnäkkökivääreitä. Aseet olivat väitetysti sarjatulitoimisia. Syyttäjän mukaan mies muunsi myös luvallisen, itselataavan pistoolinsa sarjatulella käyväksi.

Syytetty kertoo omistavansa myös natsiupseerin asun."

Mitä tulee mieleen?

Äänestä

Mieleen tulee jokin vihervasemmiston aatetta kannattava sairas liimanhaistelija joka aikoi alottaa vallankumoukse.
Heissä kun näyttää olevan paljon noita väkivallan kannattajia.
PARTISAANIN JOULUKALNTERI ESITTELI LAAJASTI TÄMÄN SAIRAAN VÄKIVALTA AATTEEN KANNATTAJIA.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

MV-lehden logo muuttui, kun Janus Putkonen astui remmiin. Mistäköhän syystä logossa on nykyään Venäjän lipun värit: sininen, punainen ja valkoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu