Kirjoitteleekohan tälle palstalle ainuttakaan alle kolmikymppistä henkilöä? Jos voisi jonkin arvion heittää niin ikähaarukka saattaisi olla 35-70 vuotta.
Tekstistä päätellen
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedä vaikka tänne jo kirjoittelisi tekoäly.
Tarkoitatko että ne alle 30-v. olisi jotenkin viisaampia?
Minä kyllä veikkaan että tyhmyri-salkkareista suurin osa on hyvinkin nuoria, täysin vailla elämänkokemuksen suomaa kykyä arvioida asioiden reaalisuutta.
Vanhuus ja viisaus, nuoruus ja tyhmyys ja ns. kapinointi.- Anonyymi
Itsepintaisesta inttämisestä päätellen salaliittopellet ovat enemmänkin vanhoja jääriä jotka haraavat aina jotain vastaan. Saadakseen sen kiukuttelutyydytyksen pitää löytää jokin asia mistä harata ja ilmiselvä todellisuus on hyvä asia vastaan harattavaksi.
- Anonyymi
Veikkaisin että raamatun tutkiminen ja maan väittäminen keskiaikaisesti olevan litteä ei ole muodikkaita asioita nuorison keskuudessa. Litteämaa oli in ehkä joskus inkvisition aikaan 500-vuotta sitten. Mutta ne ajat ei onneksi koskaan enää palaa.
Se on sellaista kevennystä ilmeisesti. Että enhän minä nyt salkkari tosissaan. Vaan leikisti vaan inkutan. Kun se virkkaria niin ärsyttää. Kun sanoo että ompi maa lättänä ja Kuussa ei ole käyty. Huumoria oikein.
Tällä tosin yrittivät piilottaa sen tosiasian, että ovat aidosti tietämättömiä, ja nielevät kaiken trumppilaisen sonnan ja pseudolääketieteellisen humpuukin, juurikin ne samat ihmiset.Se tämän palstan tyypillinen salkkaripersoonallisuus on sellainen peruskoulun yläasteen tuolinkeikuttelija. Mikä ei riisu takkia luokkahuoneessakaan. Tuskin pipoakaan. Tulitikku on suussa. Sitä puree. Vetelästi makaa pulpetin päällä. Esittää välihuutoja.
Pyrkii olemaan oikea huumorimies varsinkin luokan tyttöjen silmissä. Näin vaikutusta tekemään.- Anonyymi
Oikeesti?
Inkvisitio ei todellakaan ottanut kantaa onko Maa pallo vai litteä.
Kukaan ei silloin väittänyt maata Litteäksi.
Kiistelivät siitä mitenkä Maapallo käyttäytyy avaruudessa (joka siis sekin ymmärrettiin olevaksi); keskusteltiin onko Maapallo se maailman keskus, vai kiertääkö Maapallo Aurinkoa.
Inkvisitio oli sen kannalla että kaikki kiertää - MAAPALLOA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825067Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt502661SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun162378SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1012222Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292097Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732084Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja912045Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211566