Ennistajaeukko tiesi

Anonyymi

Nyt alkoi levoton tammikuu ja astrologian merkit ovat selvät, sotaista, riitaista tulee olemaan.
Katsokaapa astron ennuste tammikuulle, ainakin loppiainen osui täysin nappiin. Sotaa, riitaa ja levottomuutta on koko kuukausi. Suurin rähinä on 20. tammikuuta ja arvatkaapa mitä, se on Bidenin virkaanastumispäivä.
Tässä astro-ennuste, katso alusta reilu 6 minuuttia, ei tarvi koko 45-minuuttista töllätä. https://youtu.be/qi-u1HPHrWA

3

180

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika hyvä ennustus.Mitä itse yritin lukea rivien välistä niin Euroopan unionissa vuosi 2021 tulee olemaan kiireistä aikaa ja sopimusten aikaansaaminen onnistuu jotenkuten ja talous yllättävästi jopa hiukan nousee.Korona rokotuksissa tulee keväällä viivettä koska logistiikka ja lääkevirastojen tiukka ote uusien lääkkeiden käyttöönottoon on ongelmallinen koska jotkut maat EU:n sisällä pystyvät pitämään kohtalaisen hyvää vauhtia rokottamisessa ja varastoihin tarvetta uusille lääkkeille on mutta toisilla mailla menee huonommin koska rokotusvauhti on jopa enemmän kuin hidasta.Ruotsissa työllisyys on hienoisessa kasvussa mutta sisäpolitiikassa on puolueiden kesken riitaa mm. veropolitiikasta,talouden linjauksista ja sosiaalimenojen supistamisista.Venäjällä näyttää olevan aika hiljaista mutta oppositio tulee saamaan tukea yllättävästä suunnasta.Venäjä perustaa uusia sotilastukikohtia kaukaisiin maihin ja rupla vahvistuu koska öljyn ja kaasun kysyntä kasvaa maailman markkinoilla.Usa:ssa Biden aloittaa toimillaan yllättävän ripeästi talouden kasvun ja sisämarkkinat elpyvät hitaasti mutta tasaisesti.Korona jyllää vielä pitkään.Iran joutuu edelleen kituuttamaan sanktioiden takia mutta saa Länneltä muutamia helpotuksia ja myönnytyksiä mitä rauhanomaiseen ydinteknologiaan tulee.Kiina vahvistaa otettaan taloudessa mutta loppuvuodesta talous hieman hiipuu.Tiukka ote Hong Kongista jatkuu ja muutamia tiukkoja rajoituksia tulee lisää.Kreikan ja Turkin sanasota hiljenee mutta äityy pahaksi taas loppuvuodesta.
      Saudi-Arabiassa ja Iranissa nähdään vallankaappausyritys joka epäonnistuu.
      Suomessa talous hiljaa elpyy viennin kasvaessa ja monia uusia yrityksiä syntyy.
      Verohelpotuksia ei tule tänä vuonna vaan pikemmin hiukan kasvaa edellisvuoteen verrattuna.Polttoaineiden ja autojen osalta kustannukset kasvavat ja kotitalouksien erot kaupunkialueilla ja maaseutujen välillä kasvavat.Asuntojen hinnat suurissa kaupungeissa kuten pääkaupunki alueilla lähtevät jopa kasvuun mutta muissa kunnissa jopa hinnat laskevat tuntuvasti.Nuorten osalta tämä vuosi on vaikeaa.Oman asunnon hankintaa siirretään tulevaisuuteen ja asuminen vanhempien luona kestää normaalia pitempään.Tämä aiheuttaa taloudessa sakkaamista mitä asuntomarkkinoihin tulee ja vääristymää lisää pienten asuntojen siirtyminen asuntosijoittajille jolloin vuokrien hinnat nousevat yli kipurajan ja se aiheuttaa kulutuksen vähenemistä ainakin nuorten osalta.Muuten Suomen talous ja positiivinen kehitys eri alueilla on paranemaan päin ja antaa hyvää fiilistä jatkoa ajatellen.

      • Anonyymi

        Nyt kyllä aloit ennustaja-eukoksi. Täyttä paskaa suolsit suustasi. Aloittajalla oli järki ja perustelut tuolta videolta, sun heittos on keskivertoa tyhmemmän tyhjäntoimittajan sanahelinää.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      146
      5415
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      135
      3528
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3319
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3203
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2704
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      37
      2265
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2208
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      2116
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1894
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      92
      1804
    Aihe