Ennistajaeukko tiesi

Anonyymi

Nyt alkoi levoton tammikuu ja astrologian merkit ovat selvät, sotaista, riitaista tulee olemaan.
Katsokaapa astron ennuste tammikuulle, ainakin loppiainen osui täysin nappiin. Sotaa, riitaa ja levottomuutta on koko kuukausi. Suurin rähinä on 20. tammikuuta ja arvatkaapa mitä, se on Bidenin virkaanastumispäivä.
Tässä astro-ennuste, katso alusta reilu 6 minuuttia, ei tarvi koko 45-minuuttista töllätä. https://youtu.be/qi-u1HPHrWA

3

183

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika hyvä ennustus.Mitä itse yritin lukea rivien välistä niin Euroopan unionissa vuosi 2021 tulee olemaan kiireistä aikaa ja sopimusten aikaansaaminen onnistuu jotenkuten ja talous yllättävästi jopa hiukan nousee.Korona rokotuksissa tulee keväällä viivettä koska logistiikka ja lääkevirastojen tiukka ote uusien lääkkeiden käyttöönottoon on ongelmallinen koska jotkut maat EU:n sisällä pystyvät pitämään kohtalaisen hyvää vauhtia rokottamisessa ja varastoihin tarvetta uusille lääkkeille on mutta toisilla mailla menee huonommin koska rokotusvauhti on jopa enemmän kuin hidasta.Ruotsissa työllisyys on hienoisessa kasvussa mutta sisäpolitiikassa on puolueiden kesken riitaa mm. veropolitiikasta,talouden linjauksista ja sosiaalimenojen supistamisista.Venäjällä näyttää olevan aika hiljaista mutta oppositio tulee saamaan tukea yllättävästä suunnasta.Venäjä perustaa uusia sotilastukikohtia kaukaisiin maihin ja rupla vahvistuu koska öljyn ja kaasun kysyntä kasvaa maailman markkinoilla.Usa:ssa Biden aloittaa toimillaan yllättävän ripeästi talouden kasvun ja sisämarkkinat elpyvät hitaasti mutta tasaisesti.Korona jyllää vielä pitkään.Iran joutuu edelleen kituuttamaan sanktioiden takia mutta saa Länneltä muutamia helpotuksia ja myönnytyksiä mitä rauhanomaiseen ydinteknologiaan tulee.Kiina vahvistaa otettaan taloudessa mutta loppuvuodesta talous hieman hiipuu.Tiukka ote Hong Kongista jatkuu ja muutamia tiukkoja rajoituksia tulee lisää.Kreikan ja Turkin sanasota hiljenee mutta äityy pahaksi taas loppuvuodesta.
      Saudi-Arabiassa ja Iranissa nähdään vallankaappausyritys joka epäonnistuu.
      Suomessa talous hiljaa elpyy viennin kasvaessa ja monia uusia yrityksiä syntyy.
      Verohelpotuksia ei tule tänä vuonna vaan pikemmin hiukan kasvaa edellisvuoteen verrattuna.Polttoaineiden ja autojen osalta kustannukset kasvavat ja kotitalouksien erot kaupunkialueilla ja maaseutujen välillä kasvavat.Asuntojen hinnat suurissa kaupungeissa kuten pääkaupunki alueilla lähtevät jopa kasvuun mutta muissa kunnissa jopa hinnat laskevat tuntuvasti.Nuorten osalta tämä vuosi on vaikeaa.Oman asunnon hankintaa siirretään tulevaisuuteen ja asuminen vanhempien luona kestää normaalia pitempään.Tämä aiheuttaa taloudessa sakkaamista mitä asuntomarkkinoihin tulee ja vääristymää lisää pienten asuntojen siirtyminen asuntosijoittajille jolloin vuokrien hinnat nousevat yli kipurajan ja se aiheuttaa kulutuksen vähenemistä ainakin nuorten osalta.Muuten Suomen talous ja positiivinen kehitys eri alueilla on paranemaan päin ja antaa hyvää fiilistä jatkoa ajatellen.

      • Anonyymi

        Nyt kyllä aloit ennustaja-eukoksi. Täyttä paskaa suolsit suustasi. Aloittajalla oli järki ja perustelut tuolta videolta, sun heittos on keskivertoa tyhmemmän tyhjäntoimittajan sanahelinää.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      233
      6831
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      30
      3486
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3278
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3028
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      98
      2718
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2613
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2338
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2104
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      53
      1837
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      86
      1747
    Aihe