Ennistajaeukko tiesi

Anonyymi

Nyt alkoi levoton tammikuu ja astrologian merkit ovat selvät, sotaista, riitaista tulee olemaan.
Katsokaapa astron ennuste tammikuulle, ainakin loppiainen osui täysin nappiin. Sotaa, riitaa ja levottomuutta on koko kuukausi. Suurin rähinä on 20. tammikuuta ja arvatkaapa mitä, se on Bidenin virkaanastumispäivä.
Tässä astro-ennuste, katso alusta reilu 6 minuuttia, ei tarvi koko 45-minuuttista töllätä. https://youtu.be/qi-u1HPHrWA

3

218

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika hyvä ennustus.Mitä itse yritin lukea rivien välistä niin Euroopan unionissa vuosi 2021 tulee olemaan kiireistä aikaa ja sopimusten aikaansaaminen onnistuu jotenkuten ja talous yllättävästi jopa hiukan nousee.Korona rokotuksissa tulee keväällä viivettä koska logistiikka ja lääkevirastojen tiukka ote uusien lääkkeiden käyttöönottoon on ongelmallinen koska jotkut maat EU:n sisällä pystyvät pitämään kohtalaisen hyvää vauhtia rokottamisessa ja varastoihin tarvetta uusille lääkkeille on mutta toisilla mailla menee huonommin koska rokotusvauhti on jopa enemmän kuin hidasta.Ruotsissa työllisyys on hienoisessa kasvussa mutta sisäpolitiikassa on puolueiden kesken riitaa mm. veropolitiikasta,talouden linjauksista ja sosiaalimenojen supistamisista.Venäjällä näyttää olevan aika hiljaista mutta oppositio tulee saamaan tukea yllättävästä suunnasta.Venäjä perustaa uusia sotilastukikohtia kaukaisiin maihin ja rupla vahvistuu koska öljyn ja kaasun kysyntä kasvaa maailman markkinoilla.Usa:ssa Biden aloittaa toimillaan yllättävän ripeästi talouden kasvun ja sisämarkkinat elpyvät hitaasti mutta tasaisesti.Korona jyllää vielä pitkään.Iran joutuu edelleen kituuttamaan sanktioiden takia mutta saa Länneltä muutamia helpotuksia ja myönnytyksiä mitä rauhanomaiseen ydinteknologiaan tulee.Kiina vahvistaa otettaan taloudessa mutta loppuvuodesta talous hieman hiipuu.Tiukka ote Hong Kongista jatkuu ja muutamia tiukkoja rajoituksia tulee lisää.Kreikan ja Turkin sanasota hiljenee mutta äityy pahaksi taas loppuvuodesta.
      Saudi-Arabiassa ja Iranissa nähdään vallankaappausyritys joka epäonnistuu.
      Suomessa talous hiljaa elpyy viennin kasvaessa ja monia uusia yrityksiä syntyy.
      Verohelpotuksia ei tule tänä vuonna vaan pikemmin hiukan kasvaa edellisvuoteen verrattuna.Polttoaineiden ja autojen osalta kustannukset kasvavat ja kotitalouksien erot kaupunkialueilla ja maaseutujen välillä kasvavat.Asuntojen hinnat suurissa kaupungeissa kuten pääkaupunki alueilla lähtevät jopa kasvuun mutta muissa kunnissa jopa hinnat laskevat tuntuvasti.Nuorten osalta tämä vuosi on vaikeaa.Oman asunnon hankintaa siirretään tulevaisuuteen ja asuminen vanhempien luona kestää normaalia pitempään.Tämä aiheuttaa taloudessa sakkaamista mitä asuntomarkkinoihin tulee ja vääristymää lisää pienten asuntojen siirtyminen asuntosijoittajille jolloin vuokrien hinnat nousevat yli kipurajan ja se aiheuttaa kulutuksen vähenemistä ainakin nuorten osalta.Muuten Suomen talous ja positiivinen kehitys eri alueilla on paranemaan päin ja antaa hyvää fiilistä jatkoa ajatellen.

      • Anonyymi

        Nyt kyllä aloit ennustaja-eukoksi. Täyttä paskaa suolsit suustasi. Aloittajalla oli järki ja perustelut tuolta videolta, sun heittos on keskivertoa tyhmemmän tyhjäntoimittajan sanahelinää.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      232
      4661
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      133
      3837
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      359
      3511
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2168
    5. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      40
      1842
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      75
      1800
    7. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1664
    8. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      92
      1627
    9. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1372
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      101
      1259
    Aihe