Kaupungin omistamia asuntoja on taas tyhjillään pitkän luettelon verran. Tyhjä asunto on kustannus. Ei ihme, että virkamiesmäistä touhua pitää vuodesta toiseen tukea satoja tuhansia euroja vuodessa. Eikö olisi jo aika myydä talot sellaiselle, joka osaa asian? Jos myy eurolla, niin pääsee kustannuksista. Se on suuri voitto!
Toinen tapa on tarjota asunto ilmaiseksi vuodeksi kaupunkiin muuttavalle lapsiperheelle. Vastineeksi voisi vaatia nettipäiväkirjan pitoa Hangosta. Nyt tyhjänä oleviin asuntoihin mahtuisi vaikka kymmenen perhettä.
Lapsiperheitä Hankoon antamalla ilmainen asunto vuodeksi?
Anonyymi
4
324
Vastaukset
- Anonyymi
veikkaan että suomessa on ja löytyy pykälä joka kieltää tämmöisen toiminan se liittynee yhdenvertaisuuteen tai johonkin vastaavaan..suomi on sarvikuonojen maa ja siinä läävässä on demarin hyvä rypeä.
- Anonyymi
Luumäellä on tehty sillä tavalla, googlaa: Luumäki asunto vuodeksi.
Asenne ratkaisee. - Anonyymi
Good ide
- Anonyymi
Minkälaista pakolais politiikkaa kaupunki harrastaa?🐷🐷🐷
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668