Sarvanmaa tukee vihervasemmiston kanssa rahanpesua Bryselin kautta.

Anonyymi

Sarvanmaa puoltaa ehdoitta EU tukipakettia , jossa Suomi maksaa Brysselin rahanpesijöilla 6 miljardista yli 3 miljardia pesulakuluja Brysseliin, että Suomi saa itse jakaa omia rahojaan ilman kontrollia vajaat 3 miljardia. Sarvanmaan mukaan tämä on ehdottoman hyvä diili ja Puola ja Unkari täyttävät kaikki EU ehdot poikeuksetta. No saihan Sarvanmaan puoliso 100 000 euroa Lintilän ohjeistaman Business Finlandian rahanjaossa, joten kiitolisuus on ehdotonta.

3

156

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkohan Sarvanmaalle luvattu EU paketista ennakkoon jo 200 000 hyvien suhteiden ja joustavien mielipeiden tukemiseen?

    • Anonyymi

      EU vedättää meitä sen kun ehtii, ja hyödyn korjaavat aina Saksa ja Ranska. "Antakaa meille 6 mrd niin saatatte saada takaisin omia rahojanne jopa puolet siitä!" Me joudumme ikuisesti elättämään Etelä- ja Itä-Eurooppaa. Pian ollaan vaiheessa suo, kuokka ja Jussi, jolla ei ole puolisoa eikä lapsia.

      • Anonyymi

        Kuka hyötyy kauppasuhteista Etelä-Eurooppaan? He myyvät sinne tavaroitaan sitä rahaa vastaan, mitä me lähetämme sille avustuksina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1566
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1062
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      967
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      374
      966
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      177
      924
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      94
      841
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      623
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      612
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      165
      594
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      588
    Aihe