Capitolin valtaajat ovat pian linnassa?
Kunhan presidentti vaihtuu niin poliisi käy hakemassa jokaisen kongressirakennukseen tunkeutuneen henkilön. Mitäpä luulette että onkohan siellä jokunen turvakamera? Tutkiiko NSA kännyköiden paikkatietoja? Onkohan jenkkilässä sellaisia mustapukuisia henkilöitä joilla riittää intoa ja resursseja kaivaa terroristeja vaikka kuinka pitkään ja melko rapsakkaalla budjetilla?
Voitte olla aivan varmoja että jokainen tullaan löytämään.
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi valtaajat eivät olleet vasemmistoanarkisteja tai blm-aktivisteja, koska silloin kaikki irtain olisi varastettu ja rakennuksesta pelkät savuavat rauniot jäljellä.
- Anonyymi
Montako BLM tyyppiä on linnassa?
- Anonyymi
Saattaa olla pikkuisen eri asia polvistua kadulla kuin tunkeutua parlamenttiin.
En oikeastaan tunne jenkkien lakeja, mutta eiköhän vallankaappauksen yrittäminen ole ehkä jossain määrin paheksuttavaa, jopa laitonta.- Anonyymi
BLM-tyypit ja vasemmistoanarkistit ovat ryöstelleet ihmisten pitämiä kauppoja, hajottaneet muistomerkkejä, pahoinpidelleet sivullisia. Aika lailla haitallisempia ovat olleet vasemmistoanarkistit ja blm-aktivistit.
Mielenosoitus ei oikein taida vertautua vallankaappaukseen. Ei siellä kukaan kaiketikaan yrittänyt julistautua valtiojohtoon tms. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
BLM-tyypit ja vasemmistoanarkistit ovat ryöstelleet ihmisten pitämiä kauppoja, hajottaneet muistomerkkejä, pahoinpidelleet sivullisia. Aika lailla haitallisempia ovat olleet vasemmistoanarkistit ja blm-aktivistit.
Mielenosoitus ei oikein taida vertautua vallankaappaukseen. Ei siellä kukaan kaiketikaan yrittänyt julistautua valtiojohtoon tms.”Mielenosoitus ei oikein taida vertautua vallankaappaukseen. Ei siellä kukaan kaiketikaan yrittänyt julistautua valtiojohtoon tms.”
Taidat olla hiukan yksinkertainen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Mielenosoitus ei oikein taida vertautua vallankaappaukseen. Ei siellä kukaan kaiketikaan yrittänyt julistautua valtiojohtoon tms.”
Taidat olla hiukan yksinkertainen?Tuskin on. Sillä on eriasia hyökätä jotain hedelmäkauppiasta vastaan kuin hyökätä eliittiä vastaan.
Sama tilanne on Suomessa. Lyöt jotakuta henkilöä puukolla kaulaan, niin poliisia hädin tuskin edes kiinnostaa, mutta jos kaadata mehua kokoomuslaisen päälle baarissa niin poliisi hyökkää kotiisi mellakkavarusteissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
BLM-tyypit ja vasemmistoanarkistit ovat ryöstelleet ihmisten pitämiä kauppoja, hajottaneet muistomerkkejä, pahoinpidelleet sivullisia. Aika lailla haitallisempia ovat olleet vasemmistoanarkistit ja blm-aktivistit.
Mielenosoitus ei oikein taida vertautua vallankaappaukseen. Ei siellä kukaan kaiketikaan yrittänyt julistautua valtiojohtoon tms.No miksi ne tollot sitten menivät sinne? Selfieitä räpsimään?? Onko siellä populistikuplassa älyllistä elämää?
- Anonyymi
Heti poliisi pidätti yli 50. Tottakai poliisi jatkaa pidätyksiä. Varma on, että joillekin tulee pitkä aika kopissa miettiä, että veikkasivatko väärää hevosta! Ei tullutkaan hillotolppaa!
- Anonyymi
tuomio kapinasta 20 vuotta kuritushuonetta
- Anonyymi
suomessa laitettiin montun reunalle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-424618684Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3666878Uusin Seiska herttainen Torppa
Uskomatonta luettavaa herttaisesta Torpasta. Olisi nyt kiva saada valkopesuri-jankkaajan ja palstalaisia oikeusjutuilla uhkailleen ja uhonneen kir1272040