Halla-aho on taas kerran osoittanut visionäärisyytensä. Hän kirjoitti vuonna 2019 Donald Trumpin olevan parasta, mitä Yhdysvalloille ja länsimaailmalle on tapahtunut pitkään aikaan. Ja oikeassa oli: Trumpin ansiosta demokraatit saivat värisuoran eli presidenttiyden, senaatin ja kongressin. Heti alkoi "mestarin" selittely. Onko mestari sittenkin vain selittelyn mestari? https://www.is.fi/politiikka/art-2000007724594.html
Halla-aho on selittelyn mestari
7
126
Vastaukset
- Anonyymi
Kommunistien piti valloittaa koko maailma, mitäs nyt, kommunitit on haudattu, mutta joku onneton yrittää suomessa synnyttää sitä uudelleen. Kansanedustaja Kontula kuulemma !
- Anonyymi
Kepun piti valloittaa kaikki suomen kaupungit, ei onnistunut ja Kepu tekee puolueena mahalaskun vaaleissa !
- Anonyymi
Meinaatko että persuaatteella on kommunismin kohtalo? Ainakin yhtä kaukaa todellisuudesta molemmat ovat.
Tuotahan se on ollut tuolla pöykyllä koko ajan. Ensin hutkitaan ja sitten selitellään..ja hölmöt uskoo.
- Anonyymi
Seliseli-Halla-aho on joutunut koko poliittisen selittämään ison osan sanomisistaan jälkikäteen uusiksi. Mm. ne kirjoitukset, joista hän sai tuomion, puheet ilmastonmuutoksesta, nyt nämä Trump-puheet. Hän on tyyppiesimerkki nilkistä, joka huutelee piilosta ja jäätyään kiinni, yrittää selitellä itsensä vapaaksi.
Vähän niin kuin Suomen Tramppi. Ensin kiihottaa kannattajat rikolliseen toimintaan. Sitten tulee pupu pöksyyn ja tuomitsee teon.
- Anonyymi
lötkö kirjoitti:
Vähän niin kuin Suomen Tramppi. Ensin kiihottaa kannattajat rikolliseen toimintaan. Sitten tulee pupu pöksyyn ja tuomitsee teon.
Kaikkia niitä ei tarvitse edes kannustaa rikolliseen toimintaa, kun ovat jo valmiiksi rikollisia. Muun muassa Halla-aho itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.973988Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973337Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312658Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2322115Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m921889Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001833Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211819- 1151638
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11321- 571232