PVL:ään kuulunutta uusnatsia epäillään murhasta Riihimäellä

Anonyymi

10

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No olipa ylläri että joku varttipersu taas kyseessä. Lähes kaikki persuthan ovat varttinatseja. Näin nämä ryhmät linkittyvät.

      • Anonyymi

        Punikki pistää taas omiaan, vaikka poliisin kertoman mukaan aatteella ei ole murhan syyn kanssa mitään tekemistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Punikki pistää taas omiaan, vaikka poliisin kertoman mukaan aatteella ei ole murhan syyn kanssa mitään tekemistä.

        Pistelet nyt itse omiasi. Nimittäin uutisartikkelissa sanotaan näin:

        "En avaa sitä [epäillyn taustoja] tässä kohtaa. Minusta se ei ole tässä asiassa relevanttia. On meillä tietysti asioita selvitettynä, Mäkinen kertoo."

        Elikkä poliisin kertoman mukaan EI SANOTA, että aatteella ei ole murhan syyn kanssa tekemistä. Sen sijaan sanotaan, ettei epäillyn taustan avaaminen tässä kohtaa ole Mäkisen mielestä relevanttia. Tämä siis ei tarkoita, ettei murhan syy voisi olla aatteellinen. Tämä ei tietenkään myöskään tarkoita, että olisi aatteellinen, mutta sisälukutaitoa puuttui nyt sinulta.


    • Anonyymi

      ? Oliko joku tarkoitus uutisella? Julkaistaanko vassarien joulukalenteri tässä?

    • Anonyymi

      Ei aiheuta persuissa mitään, mutta jos olisi mamu, niin olisi ihan eri asia.

      • Anonyymi

        Näinhän se harhaisten valehtelijoiden puolue toimii; itsessä ei koskaan mitään vikaa, kaikki muut kiusaa.

        Lapsellisia törppöjä aivan kuten amerikan oranssi persupökäle.


    • Anonyymi

      Persujen uusi marttyyri.

    • Anonyymi

      Kysymys oli Perussuomalaisten sisäisestä poliittisesta linjakeskustelusta, johon poliisin ei pitäisi sekaantua. Pitää ymmärtää, että uuteen poliittiseen kulttuuriin kuuluu astaloilla ja teräaseilla ryyditetty mielipiteenvaihto. Tämä on uutta normaalia.

    • Anonyymi

      Uhri ei ollut maahanmuutaja vaan ilmeisesti toinen pvl-tyyppi.

      • Anonyymi

        Hyvä .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10330
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2539
    4. 85
      2371
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2104
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      243
      1937
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1385
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe