Aivan valtatienvarres ,onko se velkarahalla rakennettu? Ei tuolaasta pienikunta pysty rakentamaan kuin valtionrahoituksella. rahanhaaskausta.
Mikä on se suuri hehtaarihalli Kuortaneella
19
1225
Vastaukset
- Anonyymi
Urheiluopiston voimisteluhalli se on . Maakunnan komeinhalli.
- Anonyymi
Hyvä, valtio satsaa urheiluun ja nimenomaan kuortaneelle. Kaunis viihtyisä kunta, jossa urheilijoiden on hyvä harjoitella rentouttavissa maalaismaisemissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä, valtio satsaa urheiluun ja nimenomaan kuortaneelle. Kaunis viihtyisä kunta, jossa urheilijoiden on hyvä harjoitella rentouttavissa maalaismaisemissa.
Kuortaneen ympäristössä on vähän heikot hiihtomahdollisuudet, miten olisi lehtimäen maisemat? ei muuten ole kaukkana ja sopisi urheiluopiston yhteyteen.
- Anonyymi
Voimisteluhalli ei ole kantatien varressa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voimisteluhalli ei ole kantatien varressa!
Niin selleista se on muuten hyvä mutta väärän värinen ja mallinen mutta se ei estä pelamista sportti vartin verran.
- Anonyymi
Kuortaneella ollaan viisaita rakennetaan koulu sää suojassa ei oo heti homeessa
- Anonyymi
Komia koulu, vaikkei oo omia lapsiakaan... Vanhusten virkistystilana voi myös käyttää myöhemmin.
- Anonyymi
Harva kaupunki/kunta tekee isoja investointeja suoraan kassasta, olisiko edes järkevääkään. Toki maailman korkotilanne tulee pakosta jossain kohtaa nousemaan. Ja maksettava se lainarahakin on.
Toivottavasti näistä isoista investoinneista on jotakin hyvää kunnalle, vetovoimaa ja touhua.
Tämä koronavirus meidän pitää saada ensin stabiiliin tilaan, se haittaa tällä hetkellä kehittymistä.- Anonyymi
Olipas viisaita mielipiteitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olipas viisaita mielipiteitä.
Näyttää vaan sinun mielestä, parasta siinä on se että vielä olet itse kirjoittanut
- Anonyymi
Noin rumaa hallia ei näy monessa maisemassa, onneksi. Urheiluopisto on Kuortaneen pyhä lehmä....
- Anonyymi
Opisto on ainut mitä Kuortaneella on.
- Anonyymi
On se vaan mahtava halli , ja sisätilat tosi upeat urheilijat ovat antaneet hyvän arvosanan
- Anonyymi
Ai se uus alakoulu, vai?
- Anonyymi
broilerihalli ,eu tuilla tehty kurvinen hommas rahat.
- Anonyymi
Kuortane on paras kunta. Joka muuta väittää niin katehtii.
- Anonyymi
Opisto tuo kuurtaneelle elämisen hehkua!!
- Anonyymi
Se on opiston maamerkki.
- Anonyymi
Väestösuoja,kun Putiini hyökkää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244512
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333523Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543394Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203338Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282670Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142165Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774