Täydellisen vakoilun lisääminen oli viimeinen niitti. Musk kehottaa siirtymään Signaliin. Muitakin vaihtoehtoja pikaviestimiksi on.
https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000007726825.html
Mitä muita edesmenneitä suosikkisovelluksia muistatte? Napster oli ainakin jossain vaiheessa kova juttu.
Facebook tappoi WhatsAppin
17
81
Vastaukset
- Anonyymi
Rigged Big Tech. – Vilpilliset teknojätit.
- Anonyymi
Veikkaan että Muskin Teslat vakoilevat käyttäjäänsä vähintään samalla tarmolla.
- Anonyymi
Ja Ollilan boksi on muutaman vuoden päästä pakollinen vanhoissa autoissakin.
- Anonyymi
Maailman rikkaimman on helppo neuvoa. Joku Gates opastaisi hankkimaan vieläkin Windows Phonen.
- Anonyymi
No siinäpä oli vähiten vakoilua.
- Anonyymi
itselläni wätsäppi enää tänään---eilen tuli viesti että vuorokausi aikaa päivittää. Mitä jos en vaan päivitä,onko se loppu kertaheitolla?
- Anonyymi
Luultavimmin se toteaa, että "Käyttämällä hyväksyt uudet ehdot" ja siirtävät datasi,
- Anonyymi
Ei WhatsApp kuole, ellet sinä toimi ja käytä Signalia.
- Anonyymi
Uusavuttomat eivät pärjää peruskännykällä, mutta meikäläinen ei kaipaa sitäkään kaikenkarvaisista sovelluksista puhumattakaan.
- Anonyymi
Juuri näin, on sairasta kehitystä, että kohta ei mitään saa ostettua/asioitua ilman älykännykkää.
- Anonyymi
sähköpostiakin voi käyttää
- Anonyymi
Minulla on "rajaton" puhelinliittymä. Uskaltaa käyttää tavallisia teksti- ja multimediaviestejä suruttta. Ei ole pakko kierrättää netin kautta NSA:n tarkastuksessa.
- Anonyymi
Nettipuheluita voi verrata taksitoimintaan. Helppo toteuttaa, sillä paljon yli 99 % toiminnoista on jo valmiina Internetissä ja tietokoneissa ja puhelimissa. Ei tarvita mitään ylimääräisiä laitteistoja minnekään.
- Anonyymi
Entä SKYPE ..lieneekö turvallinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entä SKYPE ..lieneekö turvallinen.
Skype on hidas paska. Microsoft pilasi sen.
- Anonyymi
Jollankin tuki loppui. Enää ei ole lainkaan Suomi-puhelimia ainakaan tavallisille kuluttajille.
- Anonyymi
Alkaa olla aika opetella vanhoja luotettavaksi todettuja viestintätapoja, kuten esimerkiksi kyyhkysten käyttöä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874088Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822- 11760
Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756