Persut on joka puolella

Amerikan kongressitaloa tutkimassa, ilmastoa muuttamassa, jäätiköitä sulattamassa, siirtolaisia rajaamassa, natsisaksaa perustamassa v1933. Onko vielä jotain muuta pientä?
1983
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Estivät vuonna 1918 punikkeja liittämästä Suomea Neuvostoliittoon.

Äänestä
  • Niin joku täällä saitilla sanoi.
    On ne hulluja. Porvarit sen teki. Siis nykytermein keskusta ja kokoomus.
    Jos persuja olisi ollut, ne olisivat olleet punikkeja.
    Mutta oli punikeilla edes joku agenda. Leikata kahleet poikki. Valtava muutos yhteiskuntarakenteessa. Porvarit ei sitä halunneet käsittää.
    Verta virtasi aivan liikaa, mutta sen hinnalla oltiin itsenäisiä.
    Persujen agendaa ei taida kukaan ymmärtää. Kunhan räkä roiskuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin joku täällä saitilla sanoi.
    On ne hulluja. Porvarit sen teki. Siis nykytermein keskusta ja kokoomus.
    Jos persuja olisi ollut, ne olisivat olleet punikkeja.
    Mutta oli punikeilla edes joku agenda. Leikata kahleet poikki. Valtava muutos yhteiskuntarakenteessa. Porvarit ei sitä halunneet käsittää.
    Verta virtasi aivan liikaa, mutta sen hinnalla oltiin itsenäisiä.
    Persujen agendaa ei taida kukaan ymmärtää. Kunhan räkä roiskuu.

    Valkoiset ne kukisti punikit. Taitaisi moni valkoinen kääntyä haudassaan, kun tietäisivät , että nyt on punikit vallassa. Valkoisilla oli sama henki kuin perussuomalaisilla, halusivat puolustaa Suomea, Suomalaisuutta ja Suomen kansaa. Onneksi voittivat, muuten todennäköisesti olisimme punikkien halun mukaan osa venäjää ja toisena kielenämme olisi venäjä.

    Äänestä

Perussuomalaiset taas mainittu. Kiitoksia tuesta. Ei ole huonoa julkisuutta, on vain julkisuutta. Iso kiitos tästäkin aloituksesta.

Äänestä
  • Lopeta tuo joutava jankutus. Suurin osa Suomen kansasta pitää teitä täysinä pelleinä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lopeta tuo joutava jankutus. Suurin osa Suomen kansasta pitää teitä täysinä pelleinä.

    Valkoisten olisi pitänyt aikanaan olla tehokkaampia ja kävelyttää jokainen punikki venäjän rajalle, ei vain osaa.

    Äänestä

Itsehän olette käyttäytymisellänne nuo osuvat rinnastukset aikaan saaneet.

Äänestä

Titanicin upottivat, Pearl Haboriin hyökkäsivät, Columbia avaruussukkulan räjäyttivät ja päästivät minulta ison hauen irti uistimesta viime kesänä

Äänestä

Perusuomalaiset pystyvät vaikka pysäyttämään maapallon joten olkaa vinkumatta tai

Äänestä

Saivat perustajansa eroamaan puolueesta.

Äänestä

No ihmekös tuo nyt on kun, ainoa puolue jonka agenda on järjellä ymmärrettävissä!

Äänestä

Hiroshiman ja Nagasagin pommit, keisari Julius Caesarin surmaaminen, keisari Neron apuna olivat polttamassa Rooman.... niin ja Bradilian metsäpalon sytyttivät ja Golf-virran suuntaa ne ovat yrittäneet jo vuosi kausia yrittäneet kääntää.

Estoniaa ja WTC-torneja on turha edes mainita, persuthat siinä olivat päsmärinä, kaikki tietää, kuten myös Thaimaan ja Japanin tsunamit aiheuttivat.

Äänestä

Nää on niitä foliohattu suvakin salalittoteorioita

Äänestä

Perussuomalaiset on suosituin puolue tällä hetkellä. ❗

Äänestä

Onko muu kuin vastustan? Lähetä Jussi iso käsi Trumpille, kaverilleisi

Äänestä

Toivotetaaan Trumppi persujen vaalikentälle

Äänestä
  • Päinvastoin, pikemminkin tarvitaan aitoa perussuomalaisuutta (ei miljardööri Trumpin kaltaista perussuomalaisuutta jäljittelevää) USA:n vaalikentille nostamaan USA pystyyn tulevasta Bidenin kauden aiheuttamasta täydellisestä taloudellisesta tuhosta.

    Äänestä

Trumpin suvun muiluttivat aikanaan Saksasta Amerikkaan, kouluttivat pikku Donaldin miljonääriksi tai enemmän.Diilin tekivät ja no lopun tiedätte

Äänestä

Tämä on aika pientä,mutta monelle vihervassarille päänsärkyä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Amerikan kongressitaloa tutkimassa, ilmastoa muuttamassa, jäätiköitä sulattamassa, siirtolaisia rajaamassa, natsisaksaa perustamassa v1933. Onko vielä jotain muuta pientä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu