Amerikan kongressitaloa tutkimassa, ilmastoa muuttamassa, jäätiköitä sulattamassa, siirtolaisia rajaamassa, natsisaksaa perustamassa v1933. Onko vielä jotain muuta pientä?
Persut on joka puolella
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Estivät vuonna 1918 punikkeja liittämästä Suomea Neuvostoliittoon.
- Anonyymi
Niin joku täällä saitilla sanoi.
On ne hulluja. Porvarit sen teki. Siis nykytermein keskusta ja kokoomus.
Jos persuja olisi ollut, ne olisivat olleet punikkeja.
Mutta oli punikeilla edes joku agenda. Leikata kahleet poikki. Valtava muutos yhteiskuntarakenteessa. Porvarit ei sitä halunneet käsittää.
Verta virtasi aivan liikaa, mutta sen hinnalla oltiin itsenäisiä.
Persujen agendaa ei taida kukaan ymmärtää. Kunhan räkä roiskuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin joku täällä saitilla sanoi.
On ne hulluja. Porvarit sen teki. Siis nykytermein keskusta ja kokoomus.
Jos persuja olisi ollut, ne olisivat olleet punikkeja.
Mutta oli punikeilla edes joku agenda. Leikata kahleet poikki. Valtava muutos yhteiskuntarakenteessa. Porvarit ei sitä halunneet käsittää.
Verta virtasi aivan liikaa, mutta sen hinnalla oltiin itsenäisiä.
Persujen agendaa ei taida kukaan ymmärtää. Kunhan räkä roiskuu.Valkoiset ne kukisti punikit. Taitaisi moni valkoinen kääntyä haudassaan, kun tietäisivät , että nyt on punikit vallassa. Valkoisilla oli sama henki kuin perussuomalaisilla, halusivat puolustaa Suomea, Suomalaisuutta ja Suomen kansaa. Onneksi voittivat, muuten todennäköisesti olisimme punikkien halun mukaan osa venäjää ja toisena kielenämme olisi venäjä.
- Anonyymi
Perussuomalaiset taas mainittu. Kiitoksia tuesta. Ei ole huonoa julkisuutta, on vain julkisuutta. Iso kiitos tästäkin aloituksesta.
- Anonyymi
Lopeta tuo joutava jankutus. Suurin osa Suomen kansasta pitää teitä täysinä pelleinä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lopeta tuo joutava jankutus. Suurin osa Suomen kansasta pitää teitä täysinä pelleinä.
Valkoisten olisi pitänyt aikanaan olla tehokkaampia ja kävelyttää jokainen punikki venäjän rajalle, ei vain osaa.
- Anonyymi
Itsehän olette käyttäytymisellänne nuo osuvat rinnastukset aikaan saaneet.
- Anonyymi
Titanicin upottivat, Pearl Haboriin hyökkäsivät, Columbia avaruussukkulan räjäyttivät ja päästivät minulta ison hauen irti uistimesta viime kesänä
- Anonyymi
Perusuomalaiset pystyvät vaikka pysäyttämään maapallon joten olkaa vinkumatta tai
- Anonyymi
Saivat perustajansa eroamaan puolueesta.
- Anonyymi
No ihmekös tuo nyt on kun, ainoa puolue jonka agenda on järjellä ymmärrettävissä!
- Anonyymi
Hiroshiman ja Nagasagin pommit, keisari Julius Caesarin surmaaminen, keisari Neron apuna olivat polttamassa Rooman.... niin ja Bradilian metsäpalon sytyttivät ja Golf-virran suuntaa ne ovat yrittäneet jo vuosi kausia yrittäneet kääntää.
Estoniaa ja WTC-torneja on turha edes mainita, persuthat siinä olivat päsmärinä, kaikki tietää, kuten myös Thaimaan ja Japanin tsunamit aiheuttivat. - Anonyymi
Nää on niitä foliohattu suvakin salalittoteorioita
- Anonyymi
Perussuomalaiset on suosituin puolue tällä hetkellä. ❗
- Anonyymi
Onko muu kuin vastustan? Lähetä Jussi iso käsi Trumpille, kaverilleisi
- Anonyymi
Toivotetaaan Trumppi persujen vaalikentälle
- Anonyymi
Päinvastoin, pikemminkin tarvitaan aitoa perussuomalaisuutta (ei miljardööri Trumpin kaltaista perussuomalaisuutta jäljittelevää) USA:n vaalikentille nostamaan USA pystyyn tulevasta Bidenin kauden aiheuttamasta täydellisestä taloudellisesta tuhosta.
- Anonyymi
Trumpin suvun muiluttivat aikanaan Saksasta Amerikkaan, kouluttivat pikku Donaldin miljonääriksi tai enemmän.Diilin tekivät ja no lopun tiedätte
- Anonyymi
Tämä on aika pientä,mutta monelle vihervassarille päänsärkyä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636773- 666658
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1455420Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504463En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204079Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53620- 373188
- 283113
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris702742Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta382246