Maapallo pyörii nyt nopeinta vauhtia vuosikymmeniin

Anonyymi

"Asiasta kertovan Daily Mailin mukaan Maapallon pyöriminen on tällä hetkellä nopeinta 50 vuoteen".

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/maapallo-pyorii-nyt-nopeinta-vauhtia-vuosikymmeniin-tiedeyhteiso-pohtii-sekunnin-poistamista-atomikelloista-jotta-virallinen-aika-vastaisi-planeetan-liiketta/8032040

Maapallon pyörimisen hidastamiseksi on tehtävä heti jotain, ennen kuin kaikki menee sekaisin. Maapallonpyörimisverolla saataisiin paljon aikaa pyörimisen jarruttamiseksi.

Jotain on tehtävä heti, ennen kuin linnut lentävät takaperin ja tuulimyllyt tuottavat negatiivista energiaa.

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jassoo. Raamattu sanoo, että "Lopun päivinä aikaa lyhennetään". Se onkin ihmetyttänyt, että miten ajan lyhentäminen voi tapahtua, niin nythän se selvisi.

    • Anonyymi

      Kaikkien pitää juosta maapallon pyörimissuuntaan 12 tunnin ajan.

      • Anonyymi

        Ilmankos minä jo tilasin lekurille aikaa kun huimasi. Pitää jyräyttää 6 pyörätraktori joka päivä käyntiin ja ajaa vastakkaiseen suuntaan. Asuntovaunun peräkoukkuun otan.


    • Anonyymi

      Äkkiä kuuhun nopeusvalvontatolppa niin saa humanoitit sakkotuloja ylinopeudesta!

    • Anonyymi

      Daily Mail on huuhaamedia:

      ttps://mediabiasfactcheck.com/daily-mail/

    • Anonyymi

      Nyt ymmärtää mustalaismiehen selostuksen, kun hän kertoi karanneensa poliiseilta aina vain kauemmaksi, vaikka nämä ajoivat puolta kovempaa perässä.

    • Anonyymi

      Maapallon alkaessa pyörimään nopeudella joka vastasi keskipakoisvoiman suhdetta maanvetovoimaan, eli toisinsanoen kumoaisi maanvetovoiman.
      Niin silloinhan kuu imaisisi kaiken irrallaan olevat, kuten vedenkin. Ei tarvitsisi mitään kuu raketteja.

    • Anonyymi

      Akseli on navalta-navalle, kun päiväntasaajalta (kehältä) siirtää massaa kohti napoja, kiihtyy pyörimisnopeus.

      • Teoriassa sama tahtuu jos painavampaa ainetta maan sisällä siirtyy läkemmäksi akselia ja keveämpää ainetta lähemmäs pintaa. Sama ilmiö kun taitoluistelija vetää piruetissa kädet kiinni vartaloon niin pyörimisnopeus kiihtyy.


    • Anonyymi

      Ihmettelinkin kun mulla oli tukka sekasin aamulla.

    • Anonyymi

      Ilmankos pääni on niin pyörällä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      67
      7439
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      71
      7166
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      152
      5886
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      55
      4788
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4119
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3780
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3407
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3338
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      80
      2823
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      206
      2408
    Aihe