Eikö Antti Rinteen pitänyt olla ulkona päivän politiikasta..

Anonyymi

Eikös Rinteen kommentit perussuomalaisten eduskunnan valtaamisesta Amerikan mallin mukaisesti ole juuri samanlaista kiihottamista kansanryhmää ja laillisesti valittua puoluetta kohtaan kuin Trumpin toiminta jenkeissä.
Demarit pelkäävät seuraavia vaaleja josta syystä kansaa yritetään kiihottaa jo muita vastaan kunnallisvaalien alla.
Onhan tuollaiset ajatukset jo ihan absurdeja ja samanlaisia kuin kuin jenkkien QA-non ryhmällä, en tiedä kuuluuko Rinne Suomen kyseiseen ryhmään.
Ainut puolue ja ryhmä joka on uhannut Suomen eduskuntaa on nuo tolppiin kiipeilleet vihreiden agitoimat luonnonsuojelijat joiden kanssa demareilla on todella läheinen yhteistyö maan hallituksessa.
Onhan se hyvä huudella vaikka mitä josta ei joudu syytteeseen kun pääministeri jonka pitäisi puuttua tuollaisiin mediakirjoituksiin on samasta puolueesta ja vielä ministerin paikasta suuressa kiitollisuuden velassa Rinteelle.
Mutta näinhän Suomessa toimitaan täällä tuomitaan tuollaisesta kansan kiihottamisesta vain jos kuuluu väärään puolueeseen.

5

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rinne aloittanut vaalipropagandansa populistisella puheillaan, joka täyttää/sisältää kansakunnan kiihottamisen elementtejä, johon näkyvät myös epätoivoissaan yhtyvän vihreiden Haavisto ja kokoomuksen Orpo.
      Luulisi, että nämä herrat jos ketkään pitäisi ymmärtää oma osuutensa siihen mihin Rinne puheissaan viittasi, kuinka hän on kokenut kansalaisten "vihamielisyyden" kirjoitteluissa ja paikallisissa tapaamisissa eli onko kysymyksessä vain oman nahan suojelu/turvaaminen, ei Suomen valtion turvallisena pitäminen asukkailleen?

    • Anonyymi

      Höppänän hörinöitä.

    • Anonyymi

      Tarkoittaako aloittaja nykyistä, Puhemiesanttia, entinen Vappusatasantti, omaasukua Lihaveroantti, kastenimi Maitoveroantti, oisko seuraavan nimen vuoro Valehtelija-antti

    • Anonyymi

      Rötöstelijä Rinteellä ei pitäisi olla mitään varaa sössöttää vihapuheesta.

      Itse on demarikommariköörinsä kanssa tuhonnut Suomen ja kehtaakin vielä tuollaisia päästää suustaan!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      57
      3681
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      68
      3041
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      52
      2243
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      12
      1409
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      63
      1178
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      80
      1068
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      931
    8. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      915
    9. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      22
      908
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      892
    Aihe