Miksei keskustakaan oio sosialitien tietämystä.

Menee jo surkuhupaiseksi, nyt sosialiti poppoo kielsi suorat lennot Etelä-afrikasta, joita ei ei edes ole.
Traficom teki päätökset lentojen keskeyttämisestä Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) esityksen perusteella.
"– Nämä tulevat kaikki suoraan THL:stä. Itse asiassa THL ei edes varmaan näitä lentoreittejä tiedä, eli meillä (Traficomissa) on se asiantuntemus, mistä lennetään ja miten lennetään."

""Onko todennäköistä, että rajoitusviikon aikana Etelä-Afrikasta olisi tullut suoria lentoja?
– Ei. En usko, että olisi kovinkaan suurella todennäköisyydellä suoria lentoja tullut, mutta varmahan ei koskaan voi olla.
Uusi arvio viikoittain


Kun matkustajalennot keskeytettiin Britanniasta, keskeytys tehtiin heti kahdeksi viikoksi. Minkä vuoksi Irlannin ja Etelä-Afrikan kohdalla päädyttiin lyhyempään keskeytykseen?
– Myös aika tuli suoraan THL:ltä, eli (keskeytys) vähintään viikoksi. Haluamme tietysti toimia mahdollisimman joustavasti, eli jos näyttää siltä, että suinkin voimme nopeammin tilanteeseen tarttua ja lennot palauttaa, niin haluamme tietysti mahdollisimman nopeasti ne palauttaa.
Traficom on pyytänyt THL:ltä viikon välein uutta lausuntoa, jonka perusteella se tekee matkustajalentojen keskeyttämiseen liittyviä jatkopäätöksiä."

Siellä nyt sosiliti ministerit saaneet ahaa elämyksiä ja kieltänee suorat lennot Etelä-efrikasta, jonka välittäneet THL.lle.
ON TÄMÄ JO SURKUHUPAISAA.

4

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sosialistit sanoo Aito-arska etu nenäässä että Sanna teki hyvin kun kielsi suorat Etelä-arrikka lennot. Toinen sossu sanoo kuinka taitava onkaan.

      • Anonyymi

        Sanna se osaa. t: maito-arska.


    • Anonyymi

      Ei ole keskustasta oikomaan yhtään mitään. Me perussuomalaiset joudumme kaikki asiat oikomaan. Mutta kunhan Laura Huhtasaaresta tulee presidentti, kukaan ei enää esitä vääriä asioita.

      • Anonyymi

        heh sinua. Laura matkii ja kopioi. Ei nyt ainakaan Sannalta kannattaisi matkia, kun Sanna toivoo vain. Kaikkonen aikoi laittaa sivaritkin hyödyksi, jota tietenkin vastustivat, vastustaako persu sivaritkin ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      268
      6658
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      223
      6229
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      38
      5643
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      151
      4978
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      30
      3785
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      195
      3719
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      131
      3445
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      4
      3133
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      33
      3133
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      332
      2785
    Aihe