Olen huolissaan suomalaisista

Anonyymi

Miksi suomalaiset ovat niin tottelevaisia kaikelle, mitä ulkomailta sanellaan ja sanotaan? Miksi kaikki rakastavat rappiota, valhetta ja pseudotiedettä? Suomalaiset ovat hyljänneet Jumalan, joka pelasti Suomen Neuvostoliiton kauhuilta. Sama pahuuden valta ottaa Suomea uudelleen otteeseensa EU:n ja globalistien muodossa, mutta lähes kaikki hurraavat ja ottavat kaiken tuon ilolla vastaansa.

Itse olen huolissani myös perheestäni, josta melkein kaikki uskovat tuon saman. Yritä jotain sanoa vastaan edes vaivihkaa, asiallisesti, niin vastaus on melkein kiihkoisa. Tai kiusallinen hiljaisuus. Sama kuin sanoisivat suoraan "tyhmä hihhuli". Luen sen vaikka sanoja ei sanota. En edes ole mikään paasaaja, yritän tuoda totuutta esille varovasti. Muuten kyllä kunnioitetaan kaikkea kirkkoperinnettä.

Välitön perhe on toki minun, mutta näen että perhettä on samoin muut suomalaiset. Oikeastaan kaikki näennäisesti kristityt maat, joissa todellisuudessa on jäljellä vain kristillinen perinne. Minun perhe, sinun perhe.... Eikö moni tunne tämän saman omassa perhepiirissään?

Kristuksen seurakunta koostuu uskovista. Sanoihan Herrakin, että jos et vihaa isääsi ja äitiäsi, niin Kristuksen valtakunta ei ole sinun tjsp. Tarkoitaa juurikin, että jos laitat perheesi uskon edelle, niin huonosti käy.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanotaan myös, että Elias tulee kääntämään lapset ja vanhemmat jälleen toisiaan rakastaviksi, muuten herra vihastuu ja lyö maan.

      • Anonyymi

        Juoppoja ja loisia ei kai edelleenkään tarvitse rakastaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juoppoja ja loisia ei kai edelleenkään tarvitse rakastaa.

        Suomalaiset näköjään niitä rakastavat kun eivät näille kunnon tuomioita anna, en tajua vaan miksi.


    • Anonyymi

      Nykyiselle pskasakille käy piispa Gustafssonin näyn mukaisesti.

      Gustafsson näki enkelin miekka paljastettuna Turun tuomiokirkossa. Enkelin mukaan ensin miekka hipaisee (sisällissota), sitten iskee puoleen väliin terää (talvi-jatko), kunnes uppoaa lopulta kahvaa myöten. Silloin mätiäisiä viedään viimeisen kerran ja kyyti on kylmää.

    • Anonyymi

      Ei näin tyhmästä väestä kannata enää olla huolissaan.Antaa porukan elää vaan kuplassa...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      514
      3545
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      172
      2497
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      155
      2443
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      8
      1818
    5. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      1790
    6. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      14
      1645
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1514
    8. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      213
      1496
    9. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      29
      1408
    10. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      10
      1343
    Aihe