Olen huolissaan suomalaisista

Anonyymi

Miksi suomalaiset ovat niin tottelevaisia kaikelle, mitä ulkomailta sanellaan ja sanotaan? Miksi kaikki rakastavat rappiota, valhetta ja pseudotiedettä? Suomalaiset ovat hyljänneet Jumalan, joka pelasti Suomen Neuvostoliiton kauhuilta. Sama pahuuden valta ottaa Suomea uudelleen otteeseensa EU:n ja globalistien muodossa, mutta lähes kaikki hurraavat ja ottavat kaiken tuon ilolla vastaansa.

Itse olen huolissani myös perheestäni, josta melkein kaikki uskovat tuon saman. Yritä jotain sanoa vastaan edes vaivihkaa, asiallisesti, niin vastaus on melkein kiihkoisa. Tai kiusallinen hiljaisuus. Sama kuin sanoisivat suoraan "tyhmä hihhuli". Luen sen vaikka sanoja ei sanota. En edes ole mikään paasaaja, yritän tuoda totuutta esille varovasti. Muuten kyllä kunnioitetaan kaikkea kirkkoperinnettä.

Välitön perhe on toki minun, mutta näen että perhettä on samoin muut suomalaiset. Oikeastaan kaikki näennäisesti kristityt maat, joissa todellisuudessa on jäljellä vain kristillinen perinne. Minun perhe, sinun perhe.... Eikö moni tunne tämän saman omassa perhepiirissään?

Kristuksen seurakunta koostuu uskovista. Sanoihan Herrakin, että jos et vihaa isääsi ja äitiäsi, niin Kristuksen valtakunta ei ole sinun tjsp. Tarkoitaa juurikin, että jos laitat perheesi uskon edelle, niin huonosti käy.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanotaan myös, että Elias tulee kääntämään lapset ja vanhemmat jälleen toisiaan rakastaviksi, muuten herra vihastuu ja lyö maan.

      • Anonyymi

        Juoppoja ja loisia ei kai edelleenkään tarvitse rakastaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juoppoja ja loisia ei kai edelleenkään tarvitse rakastaa.

        Suomalaiset näköjään niitä rakastavat kun eivät näille kunnon tuomioita anna, en tajua vaan miksi.


    • Anonyymi

      Nykyiselle pskasakille käy piispa Gustafssonin näyn mukaisesti.

      Gustafsson näki enkelin miekka paljastettuna Turun tuomiokirkossa. Enkelin mukaan ensin miekka hipaisee (sisällissota), sitten iskee puoleen väliin terää (talvi-jatko), kunnes uppoaa lopulta kahvaa myöten. Silloin mätiäisiä viedään viimeisen kerran ja kyyti on kylmää.

    • Anonyymi

      Ei näin tyhmästä väestä kannata enää olla huolissaan.Antaa porukan elää vaan kuplassa...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      163
      10813
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6401
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      47
      4642
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      75
      4480
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3482
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3056
    Aihe