Olen huolissaan suomalaisista

Anonyymi

Miksi suomalaiset ovat niin tottelevaisia kaikelle, mitä ulkomailta sanellaan ja sanotaan? Miksi kaikki rakastavat rappiota, valhetta ja pseudotiedettä? Suomalaiset ovat hyljänneet Jumalan, joka pelasti Suomen Neuvostoliiton kauhuilta. Sama pahuuden valta ottaa Suomea uudelleen otteeseensa EU:n ja globalistien muodossa, mutta lähes kaikki hurraavat ja ottavat kaiken tuon ilolla vastaansa.

Itse olen huolissani myös perheestäni, josta melkein kaikki uskovat tuon saman. Yritä jotain sanoa vastaan edes vaivihkaa, asiallisesti, niin vastaus on melkein kiihkoisa. Tai kiusallinen hiljaisuus. Sama kuin sanoisivat suoraan "tyhmä hihhuli". Luen sen vaikka sanoja ei sanota. En edes ole mikään paasaaja, yritän tuoda totuutta esille varovasti. Muuten kyllä kunnioitetaan kaikkea kirkkoperinnettä.

Välitön perhe on toki minun, mutta näen että perhettä on samoin muut suomalaiset. Oikeastaan kaikki näennäisesti kristityt maat, joissa todellisuudessa on jäljellä vain kristillinen perinne. Minun perhe, sinun perhe.... Eikö moni tunne tämän saman omassa perhepiirissään?

Kristuksen seurakunta koostuu uskovista. Sanoihan Herrakin, että jos et vihaa isääsi ja äitiäsi, niin Kristuksen valtakunta ei ole sinun tjsp. Tarkoitaa juurikin, että jos laitat perheesi uskon edelle, niin huonosti käy.

5

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanotaan myös, että Elias tulee kääntämään lapset ja vanhemmat jälleen toisiaan rakastaviksi, muuten herra vihastuu ja lyö maan.

      • Anonyymi

        Juoppoja ja loisia ei kai edelleenkään tarvitse rakastaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juoppoja ja loisia ei kai edelleenkään tarvitse rakastaa.

        Suomalaiset näköjään niitä rakastavat kun eivät näille kunnon tuomioita anna, en tajua vaan miksi.


    • Anonyymi

      Nykyiselle pskasakille käy piispa Gustafssonin näyn mukaisesti.

      Gustafsson näki enkelin miekka paljastettuna Turun tuomiokirkossa. Enkelin mukaan ensin miekka hipaisee (sisällissota), sitten iskee puoleen väliin terää (talvi-jatko), kunnes uppoaa lopulta kahvaa myöten. Silloin mätiäisiä viedään viimeisen kerran ja kyyti on kylmää.

    • Anonyymi

      Ei näin tyhmästä väestä kannata enää olla huolissaan.Antaa porukan elää vaan kuplassa...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      410
      5946
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      111
      2747
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      38
      2280
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1869
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      995
    6. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      983
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      59
      974
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      109
      956
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      881
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      40
      865
    Aihe