Mikä vialla??

Anonyymi

Mulla on ollut lähemmäs viikon ajan toispuoleista kipua oikealla puolella kehoa. Enimmäkseen kipu tuntuu oikealla ala- ja keskiselän välissä, mutta välillä kipu tuntuu myös oikeassa kyljessä ja oikealla puolella alavatsaa. Kipu on jomottavaa ja paineentuntuista. Pahiten tuntuu levossa ja makuuasennossa. Siitä johtuen yöt menee itkua tihrustaessa ja yrittäen sietää kipua. Ainoa asento mikä helpottaa edes vähän, on nostaa jalat ylös seinää vasten. Mitä tämä voisi olla?

2

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö kukaan osaa sanoa :(

    • Anonyymi

      Jos on haittaavaa kipua, niin pitäähän sitä lääkäriaika saada, vaikka korona-aikaa eletään. Hankalaa sinua on kenenkään maallikon diagnosoida netin kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3195
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1254
    3. 66
      1183
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      988
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      876
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      856
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      809
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      742
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      688
    Aihe