Mikä vialla??

Anonyymi

Mulla on ollut lähemmäs viikon ajan toispuoleista kipua oikealla puolella kehoa. Enimmäkseen kipu tuntuu oikealla ala- ja keskiselän välissä, mutta välillä kipu tuntuu myös oikeassa kyljessä ja oikealla puolella alavatsaa. Kipu on jomottavaa ja paineentuntuista. Pahiten tuntuu levossa ja makuuasennossa. Siitä johtuen yöt menee itkua tihrustaessa ja yrittäen sietää kipua. Ainoa asento mikä helpottaa edes vähän, on nostaa jalat ylös seinää vasten. Mitä tämä voisi olla?

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö kukaan osaa sanoa :(

    • Anonyymi

      Jos on haittaavaa kipua, niin pitäähän sitä lääkäriaika saada, vaikka korona-aikaa eletään. Hankalaa sinua on kenenkään maallikon diagnosoida netin kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      162
      1523
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      60
      889
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      44
      823
    4. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      52
      762
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      95
      725
    6. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      30
      698
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      57
      654
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      638
    9. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      34
      621
    10. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      596
    Aihe