CIA on myös globaali terroristijärjestö
CIA (USA) on rahoittanut, aseistanut ja perustanut Al-Qaida terrroristijärjestön.
Vuosina 1985–1992 arviolta 12 500 ulkomaalaista sai koulutusta pommien teossa, sabotaasissa ja kaupunkisodankäynnissä leireillä, jotka perustettiin CIA:n avustuksella. On epäilty, että CIA olisi kouluttanut myös Osama bin Ladenia.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Voiko muslimeihin luottaa?
Seurauksena 911 iskut Al-Qaidalta.
Erikoista että USA on kärsinyt eniten Kiina-viruksesta koko maailmassa. - Anonyymi
Huumekauppa ja CIA
Monet tutkijat kuten William Blum ja Mahmood Mamdani kertovat, että CIA on tukenut ja auttanut huumekauppiaita ja rahoittanut niistä saaduilla rahoilla salaisia operaatioitaan, joihin ei Yhdysvaltain lain mukaan ole lupa antaa valtion avustusta. Tällaiset operaatiot ovat yleensä ihmisoikeusrikkomuksia.- Anonyymi
CIA:n salaiset operaatiot ovat Yhdysvaltain aktiiviseen voimaan perustuvan ulkopolitiikan jatke.
Vallankaappaukset yms. Maailmalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
CIA:n salaiset operaatiot ovat Yhdysvaltain aktiiviseen voimaan perustuvan ulkopolitiikan jatke.
Vallankaappaukset yms. Maailmalla.CIA on USA:n varjohallituksen sosialistidemokraatti siipi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-420015471Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3225466