Sipilä voisi katsoa Akuutti-ohjelman, jossa kerrotaan monia terveysasioita, mm. miten esim. univaje voi johtaa erilaisiin aineenvaihduntasairauksiin, kuten esim. kakkostyypin diabetekseen.
Jatkuva omaa rytmiä vastaan eläminen aiheuttaa monenlaisia fyysisiä ja psyykkisiä sairauksia.
Ei tarkoita jatkuvaa kapakassa päissään valvomista ja ihran syöntiä vaan yksilöllistä uni-valverytmiä, joka on jokaisella syntymästä asti.
Ohjelma kertoo mm., että jos on syntynyt iltavirkuksi ja ei saa öisin nukuttua ja tekee päivätöitä, koska yhteiskunta toimii päivisin, niin se rasittaa kokonaisvaltaisesti ihmistä, sekä psyykettä että fyysistä terveyttä.
Enemmän tietoa saa ohjelman katsomalla ja tutkimalla aiheesta tehtyjä tutkimuksia.
Ilmeisesti Sipilä on yleislääketieteen tri, kun hän voi julkisesti julistaa kakkostyypin diabeteksen AINA olevan täysin tahallaan itsehankittu sairaus.
Akuutti 11.1.2021
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
on paljon muitakin syitä kuin univaje
jotka voivat aiheuttaa kakkostyypin diabeteksen
ihmisen elimistö on ihmeellinen, koneDI varmasti ymmärtää myös ihmisen koneistoa ja sen toimintaa- Anonyymi
Mikäli ymmärtäisi, niin ei laukoisi tuollaisia kommentteja, että kakkostyypin diabetes on aina itseaiheutettu väärillä elämäntavoilla.
Tottakai muutkin asiat kuin univaje
voivat johtaa tähänkin sairauteen.
Univajeongelmatkin ovat varmaankin aivan itseaiheutettuja?
Näin ajatellen myös keuhkoveritulppa on itseaiheutettu ja siitä pitäisi määrätä vero.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19122476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497649Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,452745Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257