Kasvojenkohotus 40-vuotiaana

Anonyymi

Minulle tehtiin 2 viikkoa sitten kasvojenkohotus, otsa, keski- ja alakasvot. Myös silmäluomeni leikattiin. Turvotus on ihan valtava. Pääni on tuplasti isompi ja silmät ovat ihan kissamaisen.
Tällähetkellä on vaikea uskoa, että kasvoistani tulisi edes hiukan kauniit. Tiedän, että turvotusta kuuluu olla ja on vielä varmasti pitkään. Silti tämä kauhistuttaa.
Onko täällä jotain jolle olisi tehty kasvojenkohotusta? Olitko aluksi ihan alienin näköinen ja sitten myöhemmin tavallisin ihmisen näköinen? Miten toipumisesi muuten meni?

Olen laihtunut reippaasti, jonka vuoksi ylimääräistä nahkaa oli todella todella paljon. Siksi tätä naamaa kurottiin kasaan. Näytän nyt vaan todella kauhealta :(

2

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaatii aikaa parantua, voi mennä yli puoli vuotta. Hyvä tulee ihan varmasti kun turvotus pois. Mulle on tehty sama ja n. 8kk niin oli täydellinen.

    • Anonyymi

      Onko kolmen neljän viikon päästä siinä kunnossa, että voi tehdä asiakaspalvelua ja työkaverit eivät kahvitauolla kauhistele?

      Vaikeaa olla pois töistä yli neljää viikkoa ja kokonaan etänäkään ei voi olla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      251
      5651
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5155
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      128
      2183
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe