Vasemmistolainen lastenelokuva esittelee sankaripippelin

Anonyymi

Mädätys ja ihmisten päiden pehmentyminen on nykypäivänä edennyt jo kokonaan toiselle tasolle. Lasten animaatiossa miehen pitkä penis tekee sankaritekoja.

Siis tietty lapsia nyt tuollainen älyttömyys naurattaa, mutta onko se tosiaan lastenelokuvien tekijöiden asia laittaa noihin mukaan vaikkapa koprofiliaa tai puhuvia vaginoita, joita nähdään varmaan seuraavaksi kun rajoja venytetään entisestään.

Tuossa asetelmassa voi sitä paitsi nähdä jo vähemmän viattomiakin yhteyksiä, joihin en halua tässä edes lähteä. ja miettikääpä vaikapa sitä kun naapuruston pedosetä haluaa näyttää lapsille hiukan uusia leikkejä - niitä samoja kuin ovat nähneet televisiossakin...

https://www.episodi.fi/uutiset/uudessa-tanskalaisessa-lastenanimaatiossa-nahdaan-mies-jonka-pitka-penis-toimii-supersankarina-someraivo-oli-taattu/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR23rC-du7KigAFoDx6e0RQolzGHGkJ9wwMtanuEWSyYPhpawWkwsjBKYUs#Echobox=1610296998

34

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No huh huh.

    • Anonyymi

      Mistäs sen vasemmistolaisuuden tuohon vedit? Taitaa olla jotain omia päätelmiäsi? Ihan sama, kun minä väittäisin kaikkien persujen olevan h0mop3d0f11lejä.

      • Anonyymi

        Vasemmisto ja feministit(yksi ja sama asia nykyään BTW) ja haluavat tuhota valkoisen ydinperheen, heteronormatiivisuuden ja suitsia perversioita, sukupuolidysforiaa ja queer-ideologiaa uudeksi normaaliksi.
        Feministit ovat mutenkin tunnettuja irstaista tempauksistaan eli housuihin sontimisesta busseissa, menkkalettujen syömisessä, vaginahattujen käytöstä ja muusta vastenmielisestä sikailusta.

        Hyvin menee tämäkin siis linjassa.


    • Anonyymi

      Tuolla tyypillä pitäisi olla kaverina nainen jolla on suurin pimpsa, mitä kaikkea sinne mahtuukaan.

      • Anonyymi

        Se pimpsa voisi olla vaikka tavaratalo jonka uumenista löytyisi kaikenlaisia ihmeellisyyksiä.


    • Anonyymi

      Tosielämän vasemmiston sankarimulkku on Pekka.

    • Anonyymi

      Kun tämä mielisairausmädätys menee tarpeeksi pitkälle, voidaan ihmisiltä vetää ihan oikeasti kurkku auki lastenohjelmissa, koska kyseessä on täysin normaali asia joka voi sattua kenelle tahansa.

      • Anonyymi

        Suvaitsevaisten suunta on selvästi se , että kurkunleikksus on ihan normaalia ja jokapäiväistä. Ainakin eräitten kansanryhmien taholta.


      • Anonyymi

        Johan tietyissä piireissä sellaisia lastenohjelmia lapsille näytetäänkin.


      • Anonyymi

        Se on pian yhtä normaalia kuin hiustenleikkuu.


    • Anonyymi

      Tuossa sarjassa normalisoidaan sitä, että aikuinen äijä esittelee isoa jormaansa lapsille. Toki "huumorin" varjolla. Näin se aina menee.

      On varsin paljastavaa että samat ihmiset jotka henkeen ja vereen ovat puolustelleet Penismies-sarjaa, ovat aiemmin löytäneet rasismia ja seksuaalistereotypioita muista lastenohjelmista. Esimerkiksi Ryhmä-hau lastenohjelmassa on suurin synti ollut se, että se esittää poliisikoiran positiivisena hahmona. Tietyntyyppisille kun tämäkin on sietämätön vääryys.

    • Anonyymi

      Kun tarkastelee sarjan tuotantohistoriaa, niin vasemmistolaisia vaikutteita ei tarvitse arvailla. Se löytyy tekijöiden historiasta, sekä muuta mielenkiintoista.

      Sarjan ohjaaja Tor Fruergaard tunnetaan hyvin jo aiemmista, seksiä ja väkivaltaa, ja seksuaalista väkivaltaa tihkuvista animaatioistaan. Ne eivät ole olleet varsinaisesti mitään lastenohjelmia, mutta nyt on päässyt purkamaan paineitaan myös aivan pikkulasten silmille. https://www.imdb.com/name/nm2799114/?ref_=ttfc_fc_dr1

      Sarjan käsikirjoittaja Maria Nyborg Andreassen puolestaan tunnetaan pikkupoikien homoseksuaalisuutta käsittelevistä fiktioistaan. https://www.imdb.com/name/nm8378135/?ref_=ttfc_fc_wr1

      Ei tarvitse arvailla, kun tarkistaa missä sarjan tekijöiden mielenkiinto on jo aiemmin liikkunut. Mistä ajatusmaailmasta nämä ajatukset ovat kummunneet.

      • Anonyymi

        Ja kuinka väännät nämä sitten vasemmistolaisuuteen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja kuinka väännät nämä sitten vasemmistolaisuuteen?

        Sarja pohjautuu vasemmistolaiseen arvomaailmaan, koska tekijöillä on vasemmistolainen arvomaailma. Se kun ei pulpahda mistään tyhjiöstä. Kuinka rautalangasta tämä pitää yksinkertaiselle vääntää?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sarja pohjautuu vasemmistolaiseen arvomaailmaan, koska tekijöillä on vasemmistolainen arvomaailma. Se kun ei pulpahda mistään tyhjiöstä. Kuinka rautalangasta tämä pitää yksinkertaiselle vääntää?

        ei toi ole marxistinen ajatusmaailma- marx vain halusi taloudellista tasa-arvoa.

        toi 'feminismi', jne mistä puhut on kulttuuri-marxismia- jossa muutetaan yhteiskuntaa em. mainitsemillasi avoilla murtaen perinteinen länsimainen pitkälti kristillisiin ajatuksiin perustuva yhteiskunta.muoto.

        lue tiedonantajaa- se kertoo totuuden

        https://www.tiedonantaja.fi/artikkelit/ilmastonmuutoksen-taustalla-kapitalismi


    • Anonyymi

      Naapuruston setä voi sonnustautua pelkkään viittaan ja kertoa olevansa supersankari

    • Anonyymi

      Naisten peniskateus tekee tuosta ohjelmasta pian lopun.

      Eihän se sovi että penis tekee urotekoja.

      • Anonyymi

        Sarjan käsikirjoittaja tosin on nainen. LGBTQ-aktivisti joka on aiemmin käsikirjoittanut tv-sarjan homoseksuaaleista pikkupojista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sarjan käsikirjoittaja tosin on nainen. LGBTQ-aktivisti joka on aiemmin käsikirjoittanut tv-sarjan homoseksuaaleista pikkupojista.

        Sarjan animaatiosta ja ilmeestä vastaa puolestaan hörhö (joskin tuottelias hörhö) jonka aiemmat animaatiot ovat käsitelleet perseilevää ryhmäseksiä, naisten kimppuun muna pystyssä hyökkäilevää ihmissutta, sekä muna pystyssä ravaavia zombie-cowboy-homoseksuaaleja.


    • Anonyymi

      Ennenmuinoin Suomessa Aku Ankat oli kiellettyjä, kuska ankoilla ei ollut housuja. Lehti ei sopinut kirjastoihinkaan, koska se oli länsimaista propakandaa!

      • Anonyymi

        Se meni kuitenkin hiukan eri sfääreissä eikä jossain Aku ankan housuttomuudessa ollut mitään agendaa tai politiikkaa takana.


    • Anonyymi

      Liekö animaation sommittelija jonkin poliittisen uskomuksen edustaja unelmineen? Asetelmat siltä vaikuttavat.

    • Anonyymi

      Sinisiä kolmioita ei saa olla lastenohjelmissa, englantilaiset taisivat silloin nostaa teletapit-ohjelmasta oikein äläkän kun homon merkki lastenohjelmassa.

      • Anonyymi

        Joo, on kukkahattuilua ja sitten on järjenkäyttöä. Pitäisikö lastenanimaatioissa sinusta olla enemmän sukupuolielimillä, ulosteilla jne hupailua?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sairasta. Tuolaisessa jokin sairas tarkoitusperä. Miksei voinut olla käsi, jalka esim.?

      • Anonyymi

        Eli "viihteen" tarkoitus on vain olla koulukiusaamisen jatke. Aivan kuten internet-"keskustelujenkin".

        Miten tyhjää tuollaisten ihmisten elämä oikein on?


    • Anonyymi

      Miksi ukko näyttää Turkkilaiselta ?

    • Anonyymi

      Tanskassahan vapautettiin pornografia joskus 1960-luvun lopulla ja siitä syntyi ikävä lieveilmiö jossa muunmuassa alaikäisiä hyväksikäytettiin kaupallisen pornon tuotannossa, laillisesti. Sama juttu taisi olla myös Ruotsissakin 1970-luvulla. Noin 10 vuotta kesti tuollainen kokeilu kunnes lainsäätäjät heräsivät. Jotenkin samanlaista pornon normalisointia ja lapsille tyrkyttämistä vaikuttaisi tuossakin linkin takana olevassa filmissä olevan. Yrittävätkö liberaalit luoda yhteiskuntaa jossa jammu setiä ja lapsille vilauttelevia namusetiä ei paheksuttaisi?

      • Anonyymi

        Taas jammuja sorrettiin. Eikö tästä syrjinnästä ja vainosta tule koskaan loppua.


      • Anonyymi

        Sairasta touhua tosiaan.


    • Anonyymi

      Femakot on oikeassa. Pilleli voi tehdä sankarin mutta pimppi ei koskaan.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      154
      8002
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      96
      3954
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      112
      3817
    4. 55
      3323
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      41
      2660
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1814
    7. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      43
      1661
    8. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      304
      1620
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1541
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      18
      1428
    Aihe