Al-Taee esitutkinta valmis: kiihotus kansanryhmää vastasn

Anonyymi

Kohta näemme farssin (taas yhden)

Demareiden Seikkailu Arvopohjamaailmassa

Al-Taeen fb-kirjoittelujen esitutkinta on valmis ja menee syyteharkintaan. Epäillään kiihotuksesta kansanryhmää vastaan.

Eduskunnan oviin tehdään kaukosäätöavaus, jotta pitkänenäiset demari-pinocchiot saisivat oven auki kun kädet ei kahvaan asti ylety.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/bd407256-2958-4b12-8264-e80bd83135ec

8

70

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peruuko tytti "suomalaisten edun ajattelu on fasistista" tuppurainen nyt risto reipas palkinnon, jonka taateli sai kun hänen isänsä imuroi kotona?

    • Anonyymi

      Ohisalo sai hirmu raivarin kun kuuli ettei asiaa haudattukaan heti kun Al-Taee niin (nyyh nyyh) vilpittömästi pyysi anteeksi.

    • Anonyymi

      Todella vakava rikos kyseessä.

      • Anonyymi

        Se riippuu jäsenkirjasta.
        Persujen tekemänä rangaistuksen pitäisi olla pitkä linnatuomio ja kansalaisluottamuksen menetyäminen, demarin tekemänä vaimea sisäpiirissä mutistu anteeksipyyntö riittää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se riippuu jäsenkirjasta.
        Persujen tekemänä rangaistuksen pitäisi olla pitkä linnatuomio ja kansalaisluottamuksen menetyäminen, demarin tekemänä vaimea sisäpiirissä mutistu anteeksipyyntö riittää.

        Niin no, eihän perussuomalaisten tekemisiä edes tutkita.
        Tehdään poliittinen vähemmistöpäätös, ettei epäiltyä rikosta saa edes tutkia. Päätöksen tekevät perussuomalaiset itse ja lisänä kristilliset.


    • Anonyymi

      Uutisen loppuosa nostaa verenpainetta valtakunnansyyttäjän toimistossa. Keskusrikospoliisi kun poliittisesti ohjatusti ehti jo päättää ettei kirjoituksista aloiteta tutkintaa, vaikka ne ovat laatuaan sellaisia että pienestäkin osasta niitä jonkun toisen (vaikkapa persun tai kristillisen) esittäminä aloitettaisiin tutkinta.

      Helsingin poliisi kuitenkin päätti aloittaa tutkinnan, koska rikos ei ole vielä vanhentunut. Siitä nimenomaisesta syystä että Raija Toiviainen on tällaisen laintulkinnan linjannut käyttöön.

      Nyt on demarileirissä kova hätä päällä. Toivotaan että Toiviainen linjaisi uudelleen ettei esilläolopykälä koskekaan tätä nimenomaista tapausta siksi koska siksikoska.

    • Anonyymi

      Al-Taee kiihottuneena

    • Anonyymi

      Al-Taee? Miten voi olla päättävissä tehtävissä joku joka ei ole täysin perisuomalainen? Ilmankos hallituksen ja eduskunnan uskottavuus on jo mennyt täysin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      164
      10292
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2813
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2508
    4. 85
      2351
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2084
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1898
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1382
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1345
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe