En tiedä mihin palstalle olisi kuulunut, mutta kysyn nyt täältä:Minua askarruttaa, että jos käyn esim.tänään testissä huomenna vastaus negatiivinen,no tietysti oireet miksi sinne menin jatkuvat,eihän ne testiin jää, niin jos tauti vaan jatkuu pitääkö mennä taas testiin, elikkä kauanko tuo negatiivinen on voimassa, otetaanko niitä testejä samalta ihmiseltä kuinka monta kertaa,en ole testeissä käynyt mutta rupesin tässä tätä pohtimaan.Voin olla tyhmä myönnetään, mutta aattelin nyt kyssästä jos jollain kokemuksia/tietoa.
Koronna testi
3
102
Vastaukset
- Anonyymi
Jos olet käynyt oireiden vuoksi koronatestissä, mutta tulos on negatiivinen, se ei ole täysin varmaa ettei sinulla olisi koronaa. Eräs tuttavani sai myös negatiivisen tuloksen vaikka oli selvät oireet. Olo kuitenkin paheni edelleen ja hän meni uudelleen testiin ja sitten tulos olikin positiivinen ja sairaalareissu edessä.
- Anonyymi
Kiitos vastauksesta, eihän niihinkään sitten ole luottamista toivottavasti en joudu testiin, kyllä tämä on sekavaa . Käsketään ihmisten mennä pienestäkin (riskiryhmät) testiin,no missä vaiheessa testiin voi sitten luottaa ,..?
- Anonyymi
Minulla on ollut jo muutaman vuoden sellaista että rasituksen jälkeen ( ei tarvitse olla kuin kauppareissu ) tulee aina pariksi päiväksi flunssan oireita.
Eihän niissä testeissä voi yhtenään juosta.
Pari kertaa minulta on testi otettu muun asian yhteydessä.
Ehkä sitten on mentävä jos tulee jotain vakavampaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent1353075Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2322951Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär1702168Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa311679En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1171606Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2121361viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu13979Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa63978- 110898
Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83891