Koronna testi

Anonyymi

En tiedä mihin palstalle olisi kuulunut, mutta kysyn nyt täältä:Minua askarruttaa, että jos käyn esim.tänään testissä huomenna vastaus negatiivinen,no tietysti oireet miksi sinne menin jatkuvat,eihän ne testiin jää, niin jos tauti vaan jatkuu pitääkö mennä taas testiin, elikkä kauanko tuo negatiivinen on voimassa, otetaanko niitä testejä samalta ihmiseltä kuinka monta kertaa,en ole testeissä käynyt mutta rupesin tässä tätä pohtimaan.Voin olla tyhmä myönnetään, mutta aattelin nyt kyssästä jos jollain kokemuksia/tietoa.

3

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet käynyt oireiden vuoksi koronatestissä, mutta tulos on negatiivinen, se ei ole täysin varmaa ettei sinulla olisi koronaa. Eräs tuttavani sai myös negatiivisen tuloksen vaikka oli selvät oireet. Olo kuitenkin paheni edelleen ja hän meni uudelleen testiin ja sitten tulos olikin positiivinen ja sairaalareissu edessä.

      • Anonyymi

        Kiitos vastauksesta, eihän niihinkään sitten ole luottamista toivottavasti en joudu testiin, kyllä tämä on sekavaa . Käsketään ihmisten mennä pienestäkin (riskiryhmät) testiin,no missä vaiheessa testiin voi sitten luottaa ,..?


    • Anonyymi

      Minulla on ollut jo muutaman vuoden sellaista että rasituksen jälkeen ( ei tarvitse olla kuin kauppareissu ) tulee aina pariksi päiväksi flunssan oireita.
      Eihän niissä testeissä voi yhtenään juosta.
      Pari kertaa minulta on testi otettu muun asian yhteydessä.

      Ehkä sitten on mentävä jos tulee jotain vakavampaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      133
      2856
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      57
      1868
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      95
      1832
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      302
      1781
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      20
      1634
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1332
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1299
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      117
      1215
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1102
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1052
    Aihe