Koronna testi

Anonyymi

En tiedä mihin palstalle olisi kuulunut, mutta kysyn nyt täältä:Minua askarruttaa, että jos käyn esim.tänään testissä huomenna vastaus negatiivinen,no tietysti oireet miksi sinne menin jatkuvat,eihän ne testiin jää, niin jos tauti vaan jatkuu pitääkö mennä taas testiin, elikkä kauanko tuo negatiivinen on voimassa, otetaanko niitä testejä samalta ihmiseltä kuinka monta kertaa,en ole testeissä käynyt mutta rupesin tässä tätä pohtimaan.Voin olla tyhmä myönnetään, mutta aattelin nyt kyssästä jos jollain kokemuksia/tietoa.

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet käynyt oireiden vuoksi koronatestissä, mutta tulos on negatiivinen, se ei ole täysin varmaa ettei sinulla olisi koronaa. Eräs tuttavani sai myös negatiivisen tuloksen vaikka oli selvät oireet. Olo kuitenkin paheni edelleen ja hän meni uudelleen testiin ja sitten tulos olikin positiivinen ja sairaalareissu edessä.

      • Anonyymi

        Kiitos vastauksesta, eihän niihinkään sitten ole luottamista toivottavasti en joudu testiin, kyllä tämä on sekavaa . Käsketään ihmisten mennä pienestäkin (riskiryhmät) testiin,no missä vaiheessa testiin voi sitten luottaa ,..?


    • Anonyymi

      Minulla on ollut jo muutaman vuoden sellaista että rasituksen jälkeen ( ei tarvitse olla kuin kauppareissu ) tulee aina pariksi päiväksi flunssan oireita.
      Eihän niissä testeissä voi yhtenään juosta.
      Pari kertaa minulta on testi otettu muun asian yhteydessä.

      Ehkä sitten on mentävä jos tulee jotain vakavampaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      430
      6221
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      118
      3544
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      89
      2408
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1879
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1165
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      92
      1134
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1045
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1028
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      930
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      924
    Aihe