Viherpiipertäjät saivat lunta ja pakkasta

Anonyymi

Viherpiipertäjät ovat väittäneet, ettei Suomee tule enää koskaan lunta ja kunnon talvea. Tosin viime talvenakin Pohjoids-Suomessa oli metri lunta ja kovia pakkasia, mutta siitä Helsingin piipertäjillä ei tuntunut olevan tietoa.

Nyt piipertäjät ovat saaneet lunta eteläänkin ja pakkastakin on ollut aivan riittävästi. Lapissa pakkasta oli jo joulukuussa yli 41 astetta. Epäilen, että pian linjattomat piipertäjät ovat huolissaan lumesta ja pakkasesta.

Lunta ja pakkasta on ollut Etelä-Euroopassakin. Espanjan pakkasennätys on nyt yli 35 astetta ja Madridissa on lunta kymmeniä senttejä. Kelpaa siellä Espanjan viherpiipertäjien hiihdellä.

3

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät syyllistää autoilijoita, mutta eivät tee mitään lentoliikenteen vähentämiselle.

      • Anonyymi

        Viherpiipertäjät eivät vastusta lentoliikennettä, koska he ovat lentoliikenteen ahkeria käyttäjiä. Piipertäjät lentelevät ympäri maailmaa ja usein yhteiskunnan laskuun.


    • Anonyymi

      Sähköautolla ei pääse mihinkään suuntaan ja veden tulokin lakkasi?☀️☀️☀️

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4380
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      140
      4129
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3776
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      119
      3718
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3567
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      75
      3410
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      93
      2981
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2855
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2666
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2374
    Aihe