Eikös NSA:n CIA:n jne pitänyt tietää millimetrin tarkkuudella missä itsekukin kansalainen ja varsinkin amerikkalainen äärioikeistolainen tai muu mahdollinen sikäläinen terroristinalku liikuskelee ja puuhastelee?
Kaikkeahan piti mukamas vakoilla. Ja nyt sitten näyttää että USA:n tiedusteluelimet on enimmäkseen ulalla siitä että mitä ehkä saattaa eri tahojen suunnitelmissa ollakaan.
Jos ei ihmiset olisi niin tyhmiä että eivät Facebookkiin yms laittaisi tyhmiä suunnitelmiaan ja lataisi todisteita rikoksistaan niin hyvinpä vähän näyttäisi olevan tiedustelijoilla materiaalia.
Kaikenkattava vakoilu ei toimikaan?
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta kun ne olikin vassareita. Se sotki taikinan ja nyt ne on taikinassa.
- Anonyymi
Ei ole mitään näyttöä mistään "vassareista" mitä sanalla sitten mahdat tarkoittaakin. Capitoliin rynnistivät ns. trumpistit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mitään näyttöä mistään "vassareista" mitä sanalla sitten mahdat tarkoittaakin. Capitoliin rynnistivät ns. trumpistit.
Ja juuri siksi valvonta ei toiminut.
Valvojat joko sulki silmänsä koska halusivat samaa, tai sitten valvontajärjestelmä ei valvo valkoisia.
Kenties kumpikin on totta.
- Anonyymi
No totta perskuleessa NSA, CIA ja FSB ovat selvilla mihinkä terroristit seuraavaksi iskevät. Vaan kun Trump yhdessä Putinin kanssa ovat suunnitelleet tehdä Amerikan suureksi. Siksihän vallankaappausyrittäjien kuultiin tilanteesta nauhoitettujen videoiden mukaan puhuvan venäjää.
Niin nyt ollaan kovin hiljaa tuosta NSA:sta ja sen supertietokoneista.
Halutaanko johtaa harhaan suurta yleisöä, ja tavallaan tuudittaa turvallisuudenteeseen mahdollsia terroristeja?- Anonyymi
Onko full orwellism nyt virallista ja Trumpin twitterpotkujen ansiosta saatu ajettua uudet tiedustelulait käytäntöön?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.968097Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26785032Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243294- 271683
- 561468
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1091418Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381347Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1671272Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi561031Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si28923