Eikös NSA:n CIA:n jne pitänyt tietää millimetrin tarkkuudella missä itsekukin kansalainen ja varsinkin amerikkalainen äärioikeistolainen tai muu mahdollinen sikäläinen terroristinalku liikuskelee ja puuhastelee?
Kaikkeahan piti mukamas vakoilla. Ja nyt sitten näyttää että USA:n tiedusteluelimet on enimmäkseen ulalla siitä että mitä ehkä saattaa eri tahojen suunnitelmissa ollakaan.
Jos ei ihmiset olisi niin tyhmiä että eivät Facebookkiin yms laittaisi tyhmiä suunnitelmiaan ja lataisi todisteita rikoksistaan niin hyvinpä vähän näyttäisi olevan tiedustelijoilla materiaalia.
Kaikenkattava vakoilu ei toimikaan?
6
57
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta kun ne olikin vassareita. Se sotki taikinan ja nyt ne on taikinassa.
- Anonyymi
Ei ole mitään näyttöä mistään "vassareista" mitä sanalla sitten mahdat tarkoittaakin. Capitoliin rynnistivät ns. trumpistit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mitään näyttöä mistään "vassareista" mitä sanalla sitten mahdat tarkoittaakin. Capitoliin rynnistivät ns. trumpistit.
Ja juuri siksi valvonta ei toiminut.
Valvojat joko sulki silmänsä koska halusivat samaa, tai sitten valvontajärjestelmä ei valvo valkoisia.
Kenties kumpikin on totta.
- Anonyymi
No totta perskuleessa NSA, CIA ja FSB ovat selvilla mihinkä terroristit seuraavaksi iskevät. Vaan kun Trump yhdessä Putinin kanssa ovat suunnitelleet tehdä Amerikan suureksi. Siksihän vallankaappausyrittäjien kuultiin tilanteesta nauhoitettujen videoiden mukaan puhuvan venäjää.
Niin nyt ollaan kovin hiljaa tuosta NSA:sta ja sen supertietokoneista.
Halutaanko johtaa harhaan suurta yleisöä, ja tavallaan tuudittaa turvallisuudenteeseen mahdollsia terroristeja?- Anonyymi
Onko full orwellism nyt virallista ja Trumpin twitterpotkujen ansiosta saatu ajettua uudet tiedustelulait käytäntöön?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 31627676
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?492331- 2021691
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien431659Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561596- 341351
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.451099- 1221038
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex97930