– Olet itse leimannut minun puolueeni ääriliikkeeksi ja tässä päivittelet sitä, kuinka teitä leimataan. Jatkuvasti virheellisin tiedoin panettelet muun muassa minun puoluettani ja minua internetissä. En edes jaksa puuttua jokaiseen twiittiin.
Aivan!
Ohisalolta hyvä servaus Halla-aholle
14
52
Vastaukset
- Anonyymi
Ohisalo oli niin hädissään ettei meinannut pysyä tuolillaan eikä sanojakaan meinannu löytyä, kyllä Jussin edessä ollaan hätää kärsimässä.
- Anonyymi
Muut puhuvat asiaa, persut mölyävät somessa.
- Anonyymi
Vihreiden likainen politiikka tekee siitä järjestöstä terroristisen ääriliikkeen!
- Anonyymi
Jussukkaa on helppo vedättää.
- Anonyymi
Eikö ohisalo tiedä edes oman puljunsa moraalittomia ja idioottimaisia tekoja, kun änkyttää Halla-ahon päivänselviä totuuksia vastaan.
Että pitää olla kaksinaamaista porukkaa ja tosi pöljiä, nuo vihreät. - Anonyymi
Vihreät OVAT ääriliike joka solullaan. Se jos persuissa on muutama natsi, ei tee siitä ääriliikettä.
Enkä muutenkaan ymmärrä tuota vihreää näkemydtä: eikö Suomessa olekaan yhdistymisvapautta? Onko se vihreät jotka saavat määrätä kuka saa kuulua mihinkin yhdistykseen? - Anonyymi
Kuntavaaleissa kiinnosta, että vihreät toi kuntiin hallituspuolueiden tuella ISIS-terroristeja.
- Anonyymi
Puhumattakaan persujen tuomista 35000 katutaistelijasta 2015 voitaisi välillä puhua niistä.
- Anonyymi
Sinähän puhut siitä koko ajan. Puheittesi mukaan vuonna 2015 eduskunnassa ei ollut muota puolueita, kuin Perussuomalaiset ja he yksin hakivat Suomeen 35 000 pakolaista, eli sanojesi mukaan katutaistelijoita..
Jaa tietojasi vaikkapa eduskunnassa, niin kansanedustajat ja ministerit saavat edes hiukan tietoa sinulta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinähän puhut siitä koko ajan. Puheittesi mukaan vuonna 2015 eduskunnassa ei ollut muota puolueita, kuin Perussuomalaiset ja he yksin hakivat Suomeen 35 000 pakolaista, eli sanojesi mukaan katutaistelijoita..
Jaa tietojasi vaikkapa eduskunnassa, niin kansanedustajat ja ministerit saavat edes hiukan tietoa sinulta.Mutta persut oli 2015 hallituksessa viiden ministerin voimin! Voi persujen tyhmyyttä?
- Anonyymi
Missä Halla-Aho on leimannut vihreät ääriliikkeeksi? Toisaalta ääriliikettä nvihreät edustaa Koijärvi-liike oli se alkuunpaneva voima joten.. Ohisalo?
- Anonyymi
Persuthan on periaatteessa äärikeskustalainen porukka.
- Anonyymi
Persut on ääriliike monessa suhteessa. Myös ovat äärimmäisen tyhmiä!
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=qtb09JYcYjw
Vihreät on puolue joka perustettiin ns. vihreille arvoille. Viime aikoina kuitenkin Vihreät Maria Ohisalon ja Pekka Haaviston johdolla ovat muuttuneet sellaisiksi, joita perustajat eivät tunnistaisi. Mitä tapahtui? Anni Koponen puhuu, että Virheät muuttuivat pikkuhiljaa ja hän ei nähnyt Vihreitä sellaisena puolueena, jota hän voisi kannattaa. Anni Koposen kasvatus oli vasemmistolainen. Luonnonsuojelu ja eläinten oikeudet alkoivat kiinnostaa häntä. Kuitenkin puolueessa olon jälkeen hän päätti mennä pois. Onko Vihreät ja Vasemmistoliitto luopuneet omista ajatusmaailmasta. Onko Pekka Haavisto ja Maria Ohisalo ajaneet sitä, mistä Vihreät ja pääkaupunkiseudulla asuvat Helsinkiläiset ovat kiinnostuneet?
Dosentti Arto Luukkanen toimii Venäjän ja Itä-Euroopan yliopistolehtorina Helsingin yliopiston Renvall-instituutissa. Hän toimii haastattelijana ohjelmassa "Dosentti"
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116