Oletteko jo varautuneet kunnon sähkölaskuihin?

Anonyymi

Nyt nimittäin mittarit pyörii vinhaa vauhtia ja pakkanen eikun nousee!!! Ihanaa......

19

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      lämmitän puulla.

      • Anonyymi

        Ei sähkölämm,ole kuin ,yks pläntti lattialämpöö suihkuhuone..takkaa poltan ky kylmenöö


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei sähkölämm,ole kuin ,yks pläntti lattialämpöö suihkuhuone..takkaa poltan ky kylmenöö

        Vihreät pirut nosti sähkön hinnat taivaisiin


    • Anonyymi

      ei äänestää halliuspuolueita

      • Anonyymi

        enkä minä Vihreitä paskoja, usasta ne vai höpäjää


    • Anonyymi

      Caruna juhlii ja haavisto pokkaa?

    • Anonyymi

      Suomi24 verhoutuu violentinpunaiseen laskunmaksunpäivään. Sehän on hienoa.

    • Anonyymi

      Miten se sähkölaskun hintaan vaikuttaa...?

    • Anonyymi

      Kiitetään Vihreää Pölväsi Haavistoa nousevista sähkölaskuista

    • Anonyymi

      Hallitus taas nostamassa sähköveroa.

    • Anonyymi

      Pekka on tyytyväinen, kun sähkönsiirtomaksut hipoo taivaita.
      Tyhmälle kansalle Pekka viittaa kintaalla.

      • Anonyymi

        Kaupunkilaiset maksavat korkeiden sähkönsiirtohintojen muodossa maalla asuvien mahdollisimman häiriöttömän sähkön saannin.


      • Anonyymi

        Eikä Pekka ole ainoa. Myös verkkomme opmistavat ruotsalaset, jenkit ja aussit kiittävät.


    • Anonyymi

      Siellä nyt Pekka Haavisto sähkötakan lämpöisessä loimussa hymyilee konjamiinilasi kätösissään, maireasti napsujen välissä hymyjää... Ah... Kuinka ihan kallista... :) On vahingoniloinen kun kauppasi valtiomme yhteistä kantasähköverkkoa Autraliaan Rotchildien omaisuudeksi.

    • Anonyymi

      Vaihdoin juuri lämmitysjärjestelmä uudenaikaisiin R32 ilmalämpöpumppuihin. Kunhan eteläsuomen kelit pysyvät kylmimmillään alle -35C pakkasissa , niin ei hätää.

    • Anonyymi

      vanhenmat mallit olikin lähinnä pikku pakkasille,

    • Anonyymi

      Sopii muistaa viherhuunakkeiden ja törkydemarien ja vasemmiston ajama sähköautobuumi myös näin pakkasella kun kulutus huipussaan.

      Kun kovasti virtaa latauksissa haukkaavia täyssähköautoja on runsaasti, seuraa kova sähkönhinnan nousu, ja myös autottomat ja pienituloiset työssä käyvät joutuvat maksajiksi ja rosvovaltio maksattaa vielä yksityisellä kuluttajalla kahta sähköveroa laskussa :(

      Poliittinen järjestelmämme on luonut "molokin kidan" kohtuuttomista veroista ihan kaikessa tarpeellisessa/ välttämättömässäkin , ymmärtäisi, jos ylellisyysveroja, mutta alv. on ruumisarkuissakin ja hautaukseen liittyvissä jne.

      Käytännössä kehdosta hautaan matkalla on pirusti alvia ja moninkertaista verokuppausta:(

      • Anonyymi

        Italiassa asuneena voin sanoa.....Paaaaaaljooon halvempaa on ja mukavampaa kuin täällä pakkasissa.Muutaman vuoden päästä takaisin kun eläke alkaa.Ei kiinnosta romahtanut Suomi eikä Lappi pätkääkään.


    • Anonyymi

      hallitus aina muistaa isoja firmoja niille tulee tukijaisia sähköön

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      387
      4373
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3759
    3. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      103
      2715
    4. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2431
    5. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      15
      2259
    6. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      152
      1930
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1858
    8. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      120
      1826
    9. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1419
    10. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      14
      1347
    Aihe