Haluan ostaa maahanmuuttajien valmistamia ja Riku Rantalan tuottamia kaarnaveneitä. Mistä voin ostaa? Muistan lukeneeni, että niitä myytiin 4 kpl pakkauksissa, mutta myydäänkö enää?
Mistä voin ostaa kaarnaveneitä?
16
54
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin niiden vuoleskelu tuli kalliiksi.
- Anonyymi
Kevät lähestyy ja ostajien kannattaa olla aikanaan liikkeellä. Tilausten ruuhkautuessa voi tulla toimitusvaikeuksia.
- Anonyymi
Juurikin tämä!
- Anonyymi
Nyt hieman toimitusvaikeuksia kaarnaveneissä. Henkilöstö koki puukon liian monimutkaiseksi työkaluksi ja lähti Kelaan kysymään neuvoa.
- Anonyymi
Mannet puukkoineen voisivat alkaa nostamaan tätä maata pystyyn tuottamalla turisteille tällaisia tuliaisia...
- Anonyymi
Mitä kaarnaveneitä tässä enään tarvitaan. Reippaat miehet matkustaa pumpattavalla kumiveneellä vaikka maailman ääriin. Jos olisi mukana vielä pumpattava-barbara, niin marka sujuisi rattoisammin.
- Anonyymi
Puukonkäyttö on kyllä herättänyt lupaavasti kiinnostusta niissä piireissä joita oli tarkoitus saada veneenrakennukseen.
Mutta oliko se niin että veneenveisto oli vain tilapäistyönä vastaanottokeskuksissa ja Suomen työvoimapulaa paikkaamaan saadut tekijät siirtyivät koulutustaan vastaaviin ammatteihinsa kotouduttuaan yhteiskunnan täypainoisiksi ja tuottaviksi jäseniksi.
Siis mm. lääkäreiksi, lakimiehiksi, lentäjiksi ja koneinsinööreiksi.
Mutta kun muuttoliike on hiukan hiljentynyt, on ehkä pulaa työvaltaisen tuotteen tekijöistä, joten toimituksissa on katkoksia.
Mutta koska tuote ja kysyntä ovat huipptasoiset, mikään ei pysäytä menestystä Rantalan laivateollisuudelta. - Anonyymi
Kaikki puukot varastettu ja tehdas suljettu.
- Anonyymi
Tietäisiköhän täystuhon kärsinyt Kilon poliisi talon entisöijät ?
- Anonyymi
Ei niitä tahdo löytää enää mistään, ne ovat keräilyharvinaisuuksia. Ja siksi erittäin kalliita.
Kaverini kertoi, että hänen kummin kaiman naapurilla on kuulema sellainen.
Ei myy sitä kuulema mistään hintaa. - Anonyymi
no, upeeta,,,, tuotto tänäkinvuonna muutamakymmentä miljardia, siis velkaa
- Anonyymi
Mula myynissa karavene, 600€.
pista raha tili iban NI16371455407744
terv. Nigerian prinsi- Anonyymi
Ei olisi prinsinnakkeja saatavana....?
- Anonyymi
Ne on kaikki myyty ulkomaille, alun alkaenkin niistä piti tulla kansainvälinen bisnes.
- Anonyymi
Halosen vallalla annettuja euroja Madventuksen paskat tekaisi idioottimaisen kaarnavene fiaskon. Muslimit sai puukkoja ?
- Anonyymi
Kaksi viestiä on poistettu. Eivät ehkä täyttäneet veneenrakennuksen normeja?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839651Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467622Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896123Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174773Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1012229Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k871498