Haluan ostaa maahanmuuttajien valmistamia ja Riku Rantalan tuottamia kaarnaveneitä. Mistä voin ostaa? Muistan lukeneeni, että niitä myytiin 4 kpl pakkauksissa, mutta myydäänkö enää?
Mistä voin ostaa kaarnaveneitä?
16
86
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin niiden vuoleskelu tuli kalliiksi.
- Anonyymi
Kevät lähestyy ja ostajien kannattaa olla aikanaan liikkeellä. Tilausten ruuhkautuessa voi tulla toimitusvaikeuksia.
- Anonyymi
Juurikin tämä!
- Anonyymi
Nyt hieman toimitusvaikeuksia kaarnaveneissä. Henkilöstö koki puukon liian monimutkaiseksi työkaluksi ja lähti Kelaan kysymään neuvoa.
- Anonyymi
Mannet puukkoineen voisivat alkaa nostamaan tätä maata pystyyn tuottamalla turisteille tällaisia tuliaisia...
- Anonyymi
Mitä kaarnaveneitä tässä enään tarvitaan. Reippaat miehet matkustaa pumpattavalla kumiveneellä vaikka maailman ääriin. Jos olisi mukana vielä pumpattava-barbara, niin marka sujuisi rattoisammin.
- Anonyymi
Puukonkäyttö on kyllä herättänyt lupaavasti kiinnostusta niissä piireissä joita oli tarkoitus saada veneenrakennukseen.
Mutta oliko se niin että veneenveisto oli vain tilapäistyönä vastaanottokeskuksissa ja Suomen työvoimapulaa paikkaamaan saadut tekijät siirtyivät koulutustaan vastaaviin ammatteihinsa kotouduttuaan yhteiskunnan täypainoisiksi ja tuottaviksi jäseniksi.
Siis mm. lääkäreiksi, lakimiehiksi, lentäjiksi ja koneinsinööreiksi.
Mutta kun muuttoliike on hiukan hiljentynyt, on ehkä pulaa työvaltaisen tuotteen tekijöistä, joten toimituksissa on katkoksia.
Mutta koska tuote ja kysyntä ovat huipptasoiset, mikään ei pysäytä menestystä Rantalan laivateollisuudelta. - Anonyymi
Kaikki puukot varastettu ja tehdas suljettu.
- Anonyymi
Tietäisiköhän täystuhon kärsinyt Kilon poliisi talon entisöijät ?
- Anonyymi
Ei niitä tahdo löytää enää mistään, ne ovat keräilyharvinaisuuksia. Ja siksi erittäin kalliita.
Kaverini kertoi, että hänen kummin kaiman naapurilla on kuulema sellainen.
Ei myy sitä kuulema mistään hintaa. - Anonyymi
no, upeeta,,,, tuotto tänäkinvuonna muutamakymmentä miljardia, siis velkaa
- Anonyymi
Mula myynissa karavene, 600€.
pista raha tili iban NI16371455407744
terv. Nigerian prinsi- Anonyymi
Ei olisi prinsinnakkeja saatavana....?
- Anonyymi
Ne on kaikki myyty ulkomaille, alun alkaenkin niistä piti tulla kansainvälinen bisnes.
- Anonyymi
Halosen vallalla annettuja euroja Madventuksen paskat tekaisi idioottimaisen kaarnavene fiaskon. Muslimit sai puukkoja ?
- Anonyymi
Kaksi viestiä on poistettu. Eivät ehkä täyttäneet veneenrakennuksen normeja?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576483Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685176Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414962Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204210Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412876Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202706Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32488Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282437- 792126