Navy SEAL kovanaama katuu
24 vuotta USA:n laivastossa palvellut sukeltaja sanoo katuvansa osallistumista Capitol-hommeliin.
Vaan ei artikkelin tietojen mukaan katunut automatkalla kotiin mellakasta, kun oli ladannut Facebookiin leuhkimusvideoita.
Tämäkin herra on sitten varakasta väkeä kuten suurin osa noista vaikuttaa olevan.
https://abcnews.go.com/US/video-shows-retired-navy-seal-boasting-breaching-capitol/story?id=75206495
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Adrenaliini pöllyissä vielä asia tuntui mukavalta, mutta sitten iski realismi, ensin suuri yleisö ei lähtenytkään mukaan, vaan tuomitsi tilanteen. Ja kenties meni duunit ja ystävät.
Sen jälkeen itse yli-jumala Presidentti heitti tämän kannattajasakin bussin alle.
Silmät aukesivat ja sitten alkoi itku. - Anonyymi
Ei SEAL ole pelkkä "sukeltaja". USA:n laivastossa on sukeltajia jos jonkinlaisia, mutta SEAL on jotain überisti muuta.
"Vaan on se niin että teräs on rautaa, mutta rauta ei ole terästä"
Ilmari, Rauta-aika.- Anonyymi
No linkin artikkelissa nimenomaan kerrotaan että herra on ollut laivaston eliittijoukkojen sukeltaja.
Hän kuuluu siis ELIITTIIN, huomio!
- Anonyymi
Toinenkin uimamaisteri on nyt sitten FBI:n kiikarissa. viisinkertainen olympiamitalisti USA:n uimajoukkuessa.
https://edition.cnn.com/2021/01/13/politics/olympic-medalist-klete-keller-charged-capitol-riot-spt-trnd/index.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riinan oudot selitykset
Riina sanoo iltiksen haastattelussa että avioliiton ongelmat johtuvat siitä ettei häntä katsottu tai hänestä kiinnostuttu kun liikkuivat Kallen kanssa927952Mikäs emäntä se joka listi lapset ja itsensä?
Oli muhokselta,ouluun saakka piti mennä toteuttamaan tuokin asia. Onneksi ei silti rekan alle ajanut. Ei nimiä, toki ne tulee minfoon. Mutta niillä ei1187758Halla-aho: Emme halua, että punavihreä hallitus jatkaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007761119.html Alkaa olla nykyhallituksella lopun ajat.5146006