Alkoiko Sipilä jo tekemään kunnallisvaalityötä ?
Kun vakuutuskuorimies sanoo. että on suojatiellä hakattu mustelmille ja poliisi sanoo, että on tönäisty, niin kumpaako uskoa ?
Jos tollisko kävelee mitään eteensä katsomatta kuin Euroopan omistaja, voi hyvinkin joutua tönäistyksi.
Voihan se olla tarkoituksellistakin , kun muistamme, kuinka pääministerinä ollessaan Sipilä lupasi omakotitalonsa käyttöön maahantulijoille ja uutinen esitettiin useissa arabimaissa näkyvällä Al-Jazeera-televisiokanavalla, uutisen levitessä sitten ympäri maailman.
Maahantunkijoiden tultua Sipilä perui puheensa omakotitalonsa antamisesta matujen käyttöön.
Maahantulijoita tuli sitten vuonna 2015 peräti 32 500 , joista tuhansia on yhä laittomasti Suomessa.
Kaiken tuon pelleilyn ovat suomalaiset veronmaksajat maksaneet ja maksavat yhä edelleen, eli Sipilä veronmaksajille todella kallis mies.
Tuota taustaa vasten en yhtään ihmettele , jos jollakulla veronmaksajalla alkaa vakuutuskuorimiehen maskittoman naaman nähdessä keittää.
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa Torpan raskausuutisesta...
Maisa Torppa ilmoitti olevansa raskaana. Yksi asia ihmetyttää ja on ihmetyttänyt aikaisemminkin: Maisa Torpan Instagramissa tykkääjissä/kommentoijiss20212499Stefun Sofialle tarjoamat luxuskyydit maksamatta, velkaa niistä jo yli 17 000 euroa.
Seiskan mukaan limusiinikyyteihin erikoistunut yritys hakee Stefun yritykseltä oikeusteitse yli 17 000 € maksamattomista kyydeistä. Useat ajoista ova1983056Maisa otti raskauskirtin esille
Viimeinen oljenkorsi.... Miten "yllättävää".. .. :D1442162