Jos rokote antaa 5 kuukauden suojan

niin kohtahan taas ollaan samassa pisteessä??
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mistä tämä 5kk tieto on peräisin, tähän asti kait ollu epäselvää kauan noi rokotteet suojaa, mikä on aika kummallista

Äänestä
  • Sori , se olikin koronan sairastaminen, joka tuon 5 kk antaa suojaa seurantatutkimusten mukaan, anteeksi väärä tieto.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sori , se olikin koronan sairastaminen, joka tuon 5 kk antaa suojaa seurantatutkimusten mukaan, anteeksi väärä tieto.

    Tuo 5 kuukautta on siis vähintään se suoja jonka koronan sairastaminen antaa. Pidempiaikaista tutkimusnäyttöä ei vielä ole kertynyt. Todennäköisesti antavat suojaa paljon pidemmäksi aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin kohtahan taas ollaan samassa pisteessä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu