Lottovoittaja Kampissa

Olen kuullut huhua, että Kämpin metroaseman R- kioskilla olisi joku lottovoittaja ollut humalassa voittaessaan Pääpotin.
Kioskin myyjä olisi kavaltanut päävoiton itselleen ja häipynyt. Tämä käsi olisi tapahtunut syksyllä 2016. onko kenelläkään tietoa enempää asiasta.
1051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minä kuulin huhun jotta sinä levität hevosmiesten tietotoimistonuutisia.

Äänestä
  • Satuilua vaan kuulemaan. Alkamonikin puhuu jo.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Satuilua vaan kuulemaan. Alkamonikin puhuu jo.

    Tämä ei taida olla satuilua.

    Äänestä

Ei kämpin metroasema vaan kampin metroasema.

Äänestä

Olen jopa kuullut, että tätä lottovoittaja olisi jopa maalitettu jollain ilkeämielisillä juoruilla jotta häntä ei ohjattaisi voiton kavaltaneen myyjän luokse.

Äänestä
  • Hyvin tyypillistä maalittaa tuolla tavalla. Tuo maalitus kuuluu erityisesti tietyn kansallisuuden omaavien henkilöiden toimintaa ja he ovat aivan valkoihoisia mutta eivät Romaneja.

    Äänestä

Tämän pystyy veikkaus tarkistamaan ja kioskin valvontakamerat. mutta jos on yli 4 vuotta aikaa niin veikkauksesta tiedot löytyy ketä on ollut työvuorossa silloin veikkauksen koneella.

Äänestä

Saatananpalvojat keksivät ihmiselle velan. Velka on tietenkin täysin keksitty ja usein vääristetyllä logiikalla luotu ajatus Velka voidaan keksiä vaikka veikkausvoitosta tai vaikka uudesta työpaikasta. Saatananpalvoja yrittää selittää ihmiselle, että edellämainitut asiat on saatu Jumalalta. Hän voi jättää mainitsematta, että Jumalalla hän tarkoittaa Saatanaa. Keksityn Velan tarkoitus on ottaa ihminen joko palvelemaan Saatanaa tai alkaa kouluttaa ihmistä uhriksi. Usein sisäänvetokoulutus ratkaisee päätyykö ihminen uhriksi vai palvelijaksi.

Uhrikoulutuksessa oleva ihminen ei välttämättä tajua päätyvänsä uhriksi. Uhrikoulutuksessa olevan voi tunnistaa vaikka siitä, että entinen sosiaalinen himojuhlija muuttuu sulkeutuneeksi erakoksi, joka välttelee ihmiskontakteja. Hänen jatusmaailmansa saattaa muuttua nopeasti. Hän ei välttämättä edelleenkään puhu Saatanasta vaan Jumalasta ja hänen käskyjensä noudattamisesta. Tällaisessa tilanteessa ihmistä kannattaa tarttua hihasta ja kertoa suoraan mistä on kyse.

Äänestä
  • Ootko harkinnu psykalla käymistä?

    Äänestä

Joo, uutinen pitää paikkansa. Onneksi sitten selvin päin huomasinkin, että koko voitto olikin unta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen kuullut huhua, että Kämpin metroaseman R- kioskilla olisi joku lottovoittaja ollut humalassa voittaessaan Pääpotin.
Kioskin myyjä olisi kavaltanut päävoiton itselleen ja häipynyt. Tämä käsi olisi tapahtunut syksyllä 2016. onko kenelläkään tietoa enempää asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu