https://www.is.fi/politiikka/art-2000007750402.html
Vaan eipä tuo taida mitään auttaa, jos persujen kanssa ei haluta yhteistyötä niin se siitä sitten.
Vaan eipä tuo taida mitään auttaa, jos persujen kanssa ei haluta yhteistyötä niin se siitä sitten.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Sdp mahtuu virhemarginaaliin joten persut eivät ole suosituin
Matikka ei taida olla paras vahvuutesi.
Eikö olekin ihmeellistä, että vaalit varasteneet puolueet,
ovat yhteiskyöhaluttomia - ja kyvyttömiä?
Kepu, vihreät ja demut - ei ihan tainnu mennä niin.
On ihan loogista, että donitsit myös Suomessa väittävät varastetuiksi kaikkia vaaleja, joita eivät voita. Donhan väitti tätä jo 2016 vaaleista, koska voitti liian vähän. 😄
Aletaanko avaamaan euroopan alueella suoritettuja
vaalivilppejä viimeisen 20 v ajalta, eri maissa.
Saksan ja EUn hyväksi?
Saksa on aika pentele juonimaan.
No ala ihmeessä. Varmasti monen maan oikeuslaitoksetkin haluaisivat että niitä avataan ihan todisteiden kanssa.
Persujen+vihreisiin,+erityisesti+ulkoministeri+Pekka+Haavistoon+kohdistamasta+vihakampanjasta+huolimatta+vihreät+nosti+kannatustaan++0,7%,+persut+joutui+tyytymään+vain++0,4%+kannatuksen+kasvuun.
Persujen Haavistosta kertomat faktat ei näytä vaikuttaneen demareihin, joita näyttää siirtyneen vihreisiin. On ne yksinkertaisia. Persuja ei vihreisiin ole siirtynyt.
Faktojen kertominen vihakampanja? Hae apua itsellesi.
Mitä erityisesti persujen kertomia faktoja Haavistosta taas onkaan esitetty?
Terroristijärjestön jäsenien hakeminen Suomeen.
Oletteko nähneet oikein jäsenkirjat? Lapsiltakinko?
Persuja vihaa vain pieni virhemarginaaliin mahtuvat porukka
Elämme aikaa jossa populistit saa valheilla osan kansaa liikkeelle. Trumpismi on tästä hyvä osoitus.
Mitään hyvää ei näistä koskaan seuraa.
Kansa jossain vaiheessa aina herää ja nakkaa valepuolueen roskakoriin.
Tämän johtajat hyvin tietää ja siksi alkaa välittömästi demokratian tuhoaminen (puola,unkari). Trumppikin yritti muttei vanhalle demokratialle pärjännyt.
Vihatuin puolue vaikka suosituin älyhoi 😂
Täysin mahdollista. Koetas nyt Antsu miettiä edes vähän.
Mestarin politiikan tavoitekin on juuri tuo positio. Miksi sekä useimmat kokoomuslaiset että vasemmistolaiset inhoavat persuilua? Nii-iin!
Vasemmisto tykkääkin kokoomuksen politiikasta.
Peniskateutta. Kuten itselläsikin.
Ei Trumbin capitol -touhut sittenkään vaikuttanut vaikka niin palstalaiset julisti, että ps putoaa sen takia marginaaliin.
Persuille+kaikki+alle+noin+40+%+tarkoittaa+oppositiota.
Ainakin+alle+30+%.+40:llä+ei+tarvittaisi+paljonkaan+kavereita,+kun+vaalimatikka+tuottaisi+liki+90+paikkaa.+Kyllä+kokkarit+noin+suositun+oikeistopuolueen+avuksi+lähtisivät.
Tosin olisi epäselvää, mitä kokoomuksen 10 pinnan pintaan vajonnut kannatus vaikuttaisi hallitushaluihin. Kaikki persukannatushan on aina toisilta pois.
Sosialistit ainakin jäisivät oppositioon.
Persujen+reservi+on+suurimmaksi+osaksi+nukkuvien+puolueessa,+ei+muissa+puolueissa.+Nukkuvat+on+suurin+noin+40%+kannatuksella.
Tuo on pitkälti totta, olin siis epätarkka. Ainakin puolet noususta tullee nukkuvista. Eli jos persut pääsisi huippukannatukseen, äänestysprosenttikin olisi pilvissä.
Muut silti menettäisivät prosenteissa kaiken minkä persut voittaisivat, vaikka pitäisivätkin äänestäjänsä määrällisesti.
Evoluutiokiivailija Repe, mene vaan omille palstoillesi härnäämään uskovaisia, senhän sie ossoot.
Eivät ole Perkeleet antaneet minulle omia palstoja vielä. Muiden seassa täytyy riekkua. 😠
Vassarit vaativat persuilta kepumaista yhteistyötä, muuten on yhteistyökyvytön. Ainoastaan vihreät saavat mellastaa kuin sika pellossa.
Kun juuri nähtiin miten petos-Soinin luopio-Sinisille kävi, niin samalaista yhteistyötä nyt vaaditaan persuilta.
Kaipa tarkoitus onkin pyrkiä hävittämään suomalaisten etuja ajava puolue.
Mielummin isosti oppositiossa kuin vihervassarien lakeijoina.
Tuossa on syy miksi persuja vihataan. Ei liene historiassa noin kaksihaaraista kieltä ollut ennen persuja.
Venäjä mielessäin laulaa Sivarikin.
Katsoin eduskunnan sivuilta niin SDP on siellä suurin puolue.
Perussuomalaissa on paljon hörhöjä. Sieltä pitää osta poimia ne fiksummat joita äänestää.
Ei juuri auta, sillä Mestarin on koko ajan otettava hyvin vaikutusvaltaisen hörhöosaston tahtotila huomioon tai hänen mestarointinsa on vaarassa loppua. Moni hörhö pääsee myös eduskuntaan ja etenkin valtuustoihin.
Suomessa on perheitä, joissa lapsille näytetään terroristijärjestöjen propagandavideoita: ”Kissa pitäisi ottaa selkeästi pöydälle”.
Näin kirjoittaa Helsingin Sanomat. Muilla puolueilla ei ole munaa tehdä asioille mitään. Jopa ministeriöt pallottelevat vastuuta.
Kyllä persut on seuraavassa hallituksessa jos kääntävät takkinsa eu politiikassa tosin se taitaisi tietää persujen hajoamista taas kerran.
EU-nuivuus on niin olennainen osa persuilua, että tuskin hevillä tapahtuu. Kaiken kukkuraksi puolue junaili suurimman pellensä EU-päättäjäksi. Eikä ole se toinenkaan pellejen pienimmästä päästä.
Milloin Rikollinen pekka haavisto eroaa?
Eiköhän niillä mene ihan hyvin sen kampaajan kanssa. Mistä rikoksesta Haavisto on muuten tuomittu? Eräs Pussi-Jussi on kyllä saanut rikostuomion oikein Korkeimmalta oikeudelta.
Tuo väite on pelkästään viher-puna propagandaa. Tolkun ihmiset ovat viher-puna eliitin painajainen. Ei ihminen saisi ajatella omilla aivoillaan. Ajattelua varten on luotu raskas puoluekoneisto, jota tuollaiset ihmiset väheksyvät.