milloin lopetetaan yhteiskunnan toimesta tämä rikollisjärjestö.
kyllä vapaamuurarit on rikollisjärjestö
Anonyymi
1485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
lukekaa netistä, pertti jotunin kirjoitus 23vuotta vapaamuuradeissa ,karmeaa luettavaa.
totta joka sana, jotunin kertomaa.
rosvojen varpaille on vaarallista polkea.
Jotuni oli veljeskuntaan pettynyt koska ei tullut valituksi suurmestariksi. Kirjoitelmat ja parjaukset ovat pikkumaisen miehen katkera kosto.
Rosvoja puolivälissä sivua kruuvoo. https://eliitinesoteerisetsymbolit.blogspot.com/2014/11/vapaamuurarit-ja-kasimerkit-osa-1.html
Pitäähän narsisteillekin olla oma kerho.👍
kuulut kerhoon
turvenuijat+ja+eronneet+muijat+...70%+seinäjoen+väkiluvusta+++0,5%++muurareita
Lisää tämmöisiä kerhoja, niin pysyy yhteiskunta pyörimässä
tietokilpailu kysymys..montako persua tarvitaan kaatamaan vapaamuurarit?
Montako kertaa persut on hajonneet? Entä vapaamuurarit?
” MOT-ohjelman jutussa kerrottiin, että Turussa ja Seinäjoella vapaamuurarit hallitsivat ja uhkailivat ainakin 2010-luvun alussa vapaamuurareihin kuulumattomia. Jos rakennushankkeet eivät suju, kuinka järjestö haluaisi, työntekijöiden elämä kaupungissa tai ainakin töissä tehdään hankalaksi.
Tuominen ja Wiskari kiistävät ja tuomitsevat painostamisen. Sen sijaan yhteistyön tiettyyn pisteeseen saakka he myöntävät.
– Jos kaksi ihmistä kuuluu samaan yhdistykseen ja samaan kaupungin päättävään elimeen, niin on luontevaa, että he keskustelevat. Sitä kuitenkin pidetään epämuurarillisena, jos käytetään vapaamuurariutta hyväksi esimerkiksi taloudellisten suhteiden edistämiseksi, Tuominen sanoo.
persut ja kepulaiset on kateellisia kun jollakin pysyy rahat taskussa ja aivot pystyy suorittaa mutamaa toimintaa yhtä aikaa...mutta hei siksi meitä on monta eri sosiaaliluokkaa...jonkun pitää lakaista lattioita...se on persuille tärkeä homma saa pysyä rajojen sisällä
Olipa joku taas vitsikäs ja kekseliäs, sai persut ja keskustan tähän vedettyä.Saiskos olla utelias että mitäs puoluetta se neropatti edustaa?