kuten todennnäköisesti menee, niin kepu lähtee hallituksesta, ja sitten lähtee hallitus.
Jussi Halla-ahon mukaan kunnallisvaaleissa on kyse paikallisten asioiden lisäksi siitä, että jos keskusta romahtaa kunnissa, sen taival punavihreän hallituksen aisankannattajana päättyy.
– Paras ja ainoa tapa panna piste punavihreälle hallitukselle on äänestää kuntavaaleissa perussuomalaisia. Kun keskusta lähtee, lähtee myös hallitus.
Puoluejohtajan mukaan PS:n kilpailijat ovat paniikissa ja valmiita mihin tahansa temppuihin.
Jussi Halla-ahon mukaan kunnallisvaaleissa on kyse paikallisten asioiden lisäksi siitä, että jos keskusta romahtaa kunnissa, sen taival punavihreän hallituksen aisankannattajana päättyy.
– Paras ja ainoa tapa panna piste punavihreälle hallitukselle on äänestää kuntavaaleissa perussuomalaisia. Kun keskusta lähtee, lähtee myös hallitus.
Puoluejohtajan mukaan PS:n kilpailijat ovat paniikissa ja valmiita mihin tahansa temppuihin.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Hallitus jatkaa vaalikauden loppuun ja hyvä niin.
Kyllä Kepulla on pakkolähtö hallituksesta, jos meinaavat kannatusta saada, äänestäjät on jo menossa PerusSuomalaisiin
on todella surkea tilanne Keskustalla, pitävät kynsin hampain kiinni Hillotolpasta, eikö siellä oo yhtää viisasta Kepun päättäjissä, näyttää PerusSuomalaiset vievän kaikki kannattajat
Tuskin on eli jatkaa hallituksessa vaalikauden loppuun.
Sanoo vara-jeesus...heheheeee.
Persu Halla-aho leikkii ennustajaeukkoa viilatakseen äänestäjiä taas linssiin kuten persut ovat tehneet jo kaksisswa eduskuntavaaleissa.
Ei ole Kepun äänisaalis kummonen vaaleissa, loppu häämöttää ja PerusSuomalaiset vie kannattajat, niin se vain On.
Kuinkas Rinteen vappusatanen...heheheee?
Persu leikkii taas ennustajaeukkoa viilatakseen linssiin äänestäjiä. Persut pettivät äänestäjänsä kaksissa eduskuntavaaleissa joten ei äänestäjät enää mene persujen retkuun.
Pienimpiin eli alle tonnin eläkkeisiin hallitus on tehnyt korotuksen ja lisää tulee vaalikauden lopulla. Eläkkeisiin tehtiin myös indeksitarkistus joka oli tehty viimeksi vuonna 2003 koska porvarihallitukset olivat laistaneet asian.
Demarit pettää aina.
Linkki, muuten valhetta.
SDP jaKokoomus on pedanneet jo sen varalle sinipuna hallitustusta punamullan sijaan. Ja siihen tulee taas myös muitakin pienpuolueita.Perussuomalaisten oppositiokausi näyttää siten vain jatkuvan,sekä Orpo ja Marin on ovelia,tekevät kaikkensa että persut ei pääse johtamaan enää. Keskustalle nyt on käymässä niin kuin on käymässä ,pienennystä tulee suunnasta jos toisesta.
PS ei enää koskaan pääse hallitukseen.
Voi kun punikkia taas pelottaa.....
Kepu nyt ei lähde kirveelläkään hallituksesta.
Kepu on hallituksessa vaalikauden loppuun.
Kepu on entinen mahtipuolue, Juoksupoikana Punavihervassari hallituksessa
Kepu on ollut ja mennyt. On muita puolueita talonpoikien äänestettävä, etteivät vihreät kiellä maidon juontia ja lihan syönti ja nahkakenkiä.
Tyhmää demaria pölöttää.
Kepulaiset myyvät vaikka vanhat äitinsä pysyäkseen hallituksessa.
Jos olet pudonnut syvään paskakaivoon ja vain sieraimet on enää pinnalla, pidät ihan varmasti kiinni siitä ainoasta oljenkorresta joka estää sinua uppoamasta välittömästi.
Näin tekee kepukin. Tosin voi olla että tulee jäsenkato mutta niinhän se on että jokainen yrittää pelastaa itsensä uppoavasta laivasta.
Juurikin niin.
Kepu varmaankin linnoittautuu hallitukseen jääräpäisenä viimeisenä keinonaan, eivät uraa tekevät poliitikot hillotolppaansa hylkää, vaikka mikä olisi.
Ottavat kaiken irti siitä mikä irti lähtee.
Suurin osa urapoliitikoista on lopultakin nilviäisiä.