Miksei suomi aloita rekrytointi kampanjaa italiassa ja hommaa sieltä satoja ellei jopa tuhansia ammattitaitoisia miehiä suomeen töihin. Italialaiset nappisilmät ovat melkein yhtä komeita kuin Irakilaiset.
Miehiä Italiasta
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No siksi kun eivät näitä kmmeniä tuhansia nyky matujakaan töihin ole saaneet, eivätkä saa, Suomalaisia kyllä kohdellaan palkattomina orjina, (ketä nyt sellaiseen sitten sattuu suostumankaan, minä en)
Suomessa ei kukaan kykene tarjota mitään työtä. Ei ole ostajia eikä maksajia, joten ei tule tarpeeksi rahaa yhteiskuntamaksuihin.
Palkkaaminen ei ole pelkästään se mitä sulle maksetaan. Firmalle maksaa viisi tonnia jotta sinä saat 1500 käteesi.
Tuhannen työstä ei löydy viiden tonnin maksajaa.
Siksipä työt tehdään Kiinassa lapsityövoimalla.
Ei saa rekrytoida sukupuolia.
Koska ovat kalliita. Pohjois-Italiassa on Euroopan korkein tulotaso.
Minun ostovoimani kasvoi huomattavasti, sillä eläkkeeni nousi 6,76 €/kk. Yritän säästää tuon summan joka kuukausi, niin pääsen joulukuussa junalla Helsinkiin ja voin hienostella siellä hampurilaisella ja yhdellä oluella.
Kiitos Rinne ja Marin, että muistitte meitä pieneläkeläisiä. Ei me turhaa käyty töissä vuosikymmeniä!
Sehän se ongelma oli. Ette käyneet töissä.