Tuure Boelius pohtii peniksensä kokoa

Iltasanomat, tämä iholla-ohjelmassa.

Onko pakko tunkea julkisuuteen sukuelimineen? Homoista yritetään antaa kuva, ettei sillä seksillä ole mitään tekemistä homouden kanssa. Silti tämmöisiä juttuja.

Vastikään Tuure Boelius järkyttyi, kun hän sai palautetta toiselta homolta. Jonka mielestä homoiluun ei kuulu naisten vaatteet ja meikit, ja Tuuren olisi syytä miettiä onko hän trans tai cross-dresseri. On myös miehisiä homoja ja täten Tuure ei edusta kaikkia homoja.

Homoaatteessa on vain yksi linja ja jos siitä poiketaan, järkytytään suuresti. Ja tällä järkytyksellä voi sitten vaientaa poikkeavat mielipiteet.
452679
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

Kyllä niissä heteroissakin hyvin paljon epäilijöitä omien mittojensa suhteen. Voi olla jopa este tutustua naiseen, jos tuntee olevansa alimittainen.

Äänestä
  • Eikö se sitten ole viisasta vetäytyä taka-alalle jos on varma että nakki vain kutittaisi.
    Nainenkin siinä pettyisi ja kummallakin olisi paha mieli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö se sitten ole viisasta vetäytyä taka-alalle jos on varma että nakki vain kutittaisi.
    Nainenkin siinä pettyisi ja kummallakin olisi paha mieli.

    Ehkä on myös naisia, joille jokin muukin merkitsee kuin elimen koko.

    Tai sitten ei ole. En tiedä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehkä on myös naisia, joille jokin muukin merkitsee kuin elimen koko.

    Tai sitten ei ole. En tiedä.

    Ei ole.
    Siksi maahanmuutto.
    T: Rotunainen...

    Äänestä

Tuuren pitää nyt ottaa itseään niskasta kiinni ja mennä kirurgille peeniksen pidennys leikkaukseen.

Äänestä
  • Tuurella on nimensä mukaan borrelioosi...

    1Äänestä

Se on yhtä isoa peenistä päästä varpaisiin koko Tuure.

1Äänestä

Ei se pohtimalla kasva. Tuuren kannattaa vain kusta myötätuuleen.

1Äänestä

Kaikkea se tekee sairaan kanan mieli, kun terveen kanan paskaa. Vanha Suomalainen sananlasku sopii tähän tapaukseen hyvin osuvasti..

Äänestä

Eihän Tuure edes ole itsekkään normaalin heteron peniksen kokoinen

1Äänestä

Käsittääkseni Tuure on pienikokoinen mies. Olisi hassua jos pienellä miehellä olisi suuret kädet. Ihan sama koskee sitä muutakin elimistöä.

Äänestä
  • Mutta voiko pikkumiehessä olla suuri homogeeni?

    Äänestä

Irwin aikoinaan lauloi;
Mitä suurempi mies, sitä pienemmät munat
Tämä maailma on pienten ja vikkelien
Mitä suurempi mies, sitä pienemmät munat
Se on korutonta kertomaa kikkelien

Äänestä

Jos on valittu se linja, että kouluissa setat ja sexpot propagoivat lapsille homosadomaso-leikkien ihanuudesta, niin ei pidä yllättyä että toisinaan voivat leikit karata käsistä päihteiden seurauksena.

Kuolemaan johtavia haavereita näissä tapahtuu aikuisillekin. Saati sitten alaikäisille, joilla on kuitenkin kova hinku päästä kokeilemaan kaikkia internetistä löytämiään uusia kikkoja. Kun kerran koulussakin on valistettu että kaikki on OO-KOO.

1Äänestä
  • En tuosta tiedä, mutta koululaitoksen syy, voisi olla vaikkapa olematon äidinkielen kirjoitustaito?
    Kotiolothan kuitenkin on kunnossa, joten pilveä splaadaavat ja brenkkua imevät kultturellit vanhemmat, ei missään tapauksessa voi olla syynä jälkikasvunsa riittämättömyyteen...

    Äänestä

Hakkaraiseen ei kannata verrata. Sillä meni kaikki pöksyihin mitä jaossa sai.

Äänestä

Tuure onnistui taas hyvin julkisuuden tavoittelussaan. Vanha sananlasku sanoo, että ei ole väliä, mitä puhutaan, pääasia, että puhutaan. Tätä sanontaa Boelius on oivaltanut hyvin toteuttaa, saanut taas nimensä esiin.

Äänestä
  • Pitääkö jokaisen homon saada oma 15-minuuttisensa julkisuudessa?

    Äänestä

  • Jos tuota pönäriä fiksuna pitää niin ei itselläkään ole kaikki kotona.

    Äänestä

  • Minulla on iso.
    Jormastaan valittava ei ehkä ihan niiiiin hetero, on naurettava.

    Äänestä

Boreliuksesta viis mutta ihmettelen lehdistön journalismin tasoa. Tästä ei pääse enää alaspäin.

Äänestä
  • Niin totta. Jos ei ihmisellä itsellään ole minkäänlaista kykyä ymmärtää, mistä on soveliasta tehdä julkista, niin luulisi edes julkaisijoiden miettivän kahteen kertaan.
    Nykyihminen on outo. Voisi sanoa jopa sairas, eikä liioittelisi yhtään.

    Äänestä

  • Samaa mieltä.

    Äänestä

Millä se sitä pohtii ?

Äänestä

Tubettajissa ei taida olla yhtään tervepäistä.

Siis näissä suomalaisissa. Maailmalla on sellaisiakin, jotka tekee asiasisältöä ja tekevät sen yllättävän hyvin vaikka eivät aina ole kovin koulutettujakaan.

Äänestä

Voiko olla ettei julkisuuden halulla ole oikeasti mitään rajaa. Kaikkia asioita käytetään saadakseen otsikoita. Oksennus pääsi kun luin otsikon. Juttua en pystynyt klikkaa kun oksetti niin kovasti. Hyi........

Äänestä

Tuure on vielä nuori,kyllä se siitä vielä kasvaa suuremmaksi.

Äänestä

Käsittämätöntä tuo uutisointi tuollaisista turhin julkkis tyypeistä. Rahaa se poika vaan yrittää tehdä kyseenalaisin keinoin ja lehdet yhtä tyhmiä. Lukijat lähtee ainakin parempia lehtiä lukemaan, niin alas menee lehtien taso.

Äänestä

Surko tulee mutta äikkis !!!!!

Äänestä

Näyttää ihan 11-vuotiaalta pojalta tämä turre.

Äänestä

Pohtisi enemmän järkensä kokoa, se nyt tuskin kovin suuri on. Miksi tuollaisesta vajakista ylipäätään kirjoitetaan..

Äänestä

Crossdresseri vai transdresseri ongelman vuoksi pitää vaatteiden sukupuolittaminen kieltää.

Äänestä

turrehan voi ryhtyä politiikkaan, pääsee hyvällä tsägällä pekan avustajaksi.

Äänestä

Gay-diskoon lähtiessä pitää tuupata kunnolla froteesukkia kalsarien etuosan sisään.

Pallin ja putken koko ja näyttävyys on ensiarvoisen tärkeä tekijä Gay-bileissä. Tekomunat siellä on kaikilla muillakin housuissa, mutta olaan niin kuin ei oltaiskaan, ja pullistellaan froteesukan voimalla.

Äänestä

Tällä miehen alulla on sensijaan suuri suu julistamaan poikkeavuuttaan. Ei heteroilla ole tarve raportoida makuuhuoneen tapahtumista.

Äänestä

Kyllä tuossa pojassa on vanhemmilla kestämistä ja häpeämistä. Sääliksi käy.

Äänestä
  • Totta.

    Äänestä

Miettiikö koko vihervasemmiston miesoletetut vain pilinsä kokoa?
Jos näin, ymmärrän hyvin kiukkunne ympäröivää maailmaa vastaan.

Äänestä

En tule katsomaan iholla ohjelmaa, koska ohjelmaan on laitettu yks homo, joka vielä pitää itseään viisaana. Miten kehtaakin. Homot on valuvikoja, ei siis ole priimaa.

Äänestä

Hyi miten ällö jätkä. Todella kuvottava, meikkaa lärviään kuin naiset, vaikka on mies.
Jos oma poikani olisi tuon näköinen ja vielä homo, heittäisin helve****n.
Hyi hitto, kaikkia se maa päällään kantaa.

Äänestä

Eikö tuo kakara voi pysyä kotonaan ja alkaa vaikka kirjoitella tyhjänpäiväistä kirjaa.
Mitä aivoissa on, vai onko siellä vielä muuta kuin se tuulitunneli?

Äänestä

Homoaate on merkittävä wokeaate!

Äänestä

tuokin on julkisuudessa vain siksi että se näyttää 12-vuotiaalta ja on homoseksuaali.

Äänestä
  • Homostelu ei kannata, nyt lähti sitten toyboyfriend.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Iltasanomat, tämä iholla-ohjelmassa.

Onko pakko tunkea julkisuuteen sukuelimineen? Homoista yritetään antaa kuva, ettei sillä seksillä ole mitään tekemistä homouden kanssa. Silti tämmöisiä juttuja.

Vastikään Tuure Boelius järkyttyi, kun hän sai palautetta toiselta homolta. Jonka mielestä homoiluun ei kuulu naisten vaatteet ja meikit, ja Tuuren olisi syytä miettiä onko hän trans tai cross-dresseri. On myös miehisiä homoja ja täten Tuure ei edusta kaikkia homoja.

Homoaatteessa on vain yksi linja ja jos siitä poiketaan, järkytytään suuresti. Ja tällä järkytyksellä voi sitten vaientaa poikkeavat mielipiteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu