"Vielä sydänalaa jäytää pelko
On se otettava taustastasi selko
Ettet vain ois liian kova poika ryyppiin
Mä en luota mihkään viinamäen tyyppiin."
"Ja mites tuli Lyyti vainaan tyttö parka takas.
Kaksosia kanto kone sillai sekin makas.
Aikoisiksä oman perheen suren suuhun lykkää.
Mä en lähre minnekkään ja lapsekkaa ei tykkää."
"Mites kävi Yrjön perheen, muisteleppas sitä?
Takas tul ko pumeranki, niinksä tahot, mitä?"
Älä vittii nii raatakoi ramafooni rikki
Eksä hyvä mies nyt nää ku se ois vika tikki."
"Kuukauden kolmekin
mä vielä onneani kiittelin
Se riitti ja siihen kyllästyin
Oisko olleet juuret
liian syvällä ja suuret
Kotosuomeen kun tahdoin takaisin."
"Rantaragee!"
Vaikka silminnäkijöitä olisi pilvin pimein ja DNA:si löytyisi murha- aseesta ja tunnustaisit murhan ja kuvasit sen ja lisäsit Instaasi, voit vielä selvitä tuomiotta!
Jos ei tiedetä, että kuka uhri on, niin ketään ei voi murhasta tuomita. Tuomioistuimien tietojärjestelmässä on kohta: "uhrin nimi". Tässä kohdassa on pieni punainen tähti, joka tarkoittaa, että tämä tieto on pakollinen täytettävä. Mahdollista tuomiota ei näin voida julistaa lainvoimaiseksi, ilman että tätä kohtaa olisi täytetty. Toisin oli vielä 80- luvulla, jolloin nämä paperit kirjoitettiin koneella ja murhaaja voitiin aina tuomita!
Vantaalaiset syövät koiria: https://www.is.fi/hs-vantaa/art-2000007767917.html
Djatlovin solassa yhdeksän kuoli telttaretkellä talvella -59. Teltta oli leikattu sisältäpäin auki ja ihmiset olivat paenneet alusvaatteisillaan paukkuvaan pakkaseen. Uhreista oli havaittu radioaktiivisuutta ja monet olivat saaneet vakavia vammoja. Silti uskon tähän lumivyöryteoriaan, koska se on totta:
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000007772874.html
Vantaalaiset syövät koiria/ Djatlovin solan arvoitus ratkaistu!
8
116
Vastaukset
- Anonyymi
Enemmänkin kiinnostaa tietää siitä Khaiberin solasta. Muistan, että em. solaan afgaanit virittivät ansan neukkujoukoille. Oli niit dominoteorian viimeisiä siirtoja.
Eihän siinä hyvin käyny! Ei ollenkaan hyvin käyny.
Hirmuinen vikatikki se oli. Se sota. Sitä kuuluisaa munkkibisnestä siitä koitui. Hajoominen siitä alkoi, suuren ja mahtavan...Neuvostoliiton sotilasakatemioissa opetettiin Raatteen tien- tyyppistä taistelutaktiikkaa läpi tuon maan historian. He pitivät Raatteen tien taisteluita suurena voittona. Minä tiedän toisin, sillä iso- isoveljeljäni oli osake Raatteentie 15Bssä, kolmannessa kerroksessa noihin aikoihin. Asunto- osakeyhtiö Raatteenpuisto. Yhtiövastike nousi sitten 50- luvun puolessavälissä niin korkeaksi, johtuen juuri näistä Raatteentien taistelujen vaurioden korjauksista johtuen, että hän möi sen helsinkiläiselle käsityönopettajalle.
Khaiberin sola antaa Khaiberin kanjoniin ja sieltä kanjonin huipulta oli talibaanien tapana pudottaa parin tonnin järkälemäisiä luonnonkiviä neukkujoukkojen kolonnan päälle. Kivien ylösraahaus taistelun jälkeen oli työlästä ja CIA:n konsultti tilasi heille köyden, jotka sidottiin kivien ympärille ja toinen pää paaluihin kiinni ja näin kivet voitaisiin nostaa takaisin helposti, seuraavaa operaatiota varten.
CIA:n toimittamat köydet olivat kuitenkin kolmisen metriä liian lyhyet ja näin nuo massiiviset järkäleet jäivät riippumaan neukkujoukkojen päiden yläpuolelle.
Talibaanit paaluttivat köysin tästä hyvästä CIA:n konsultin maahan ja kaatuivat päälle hunajaa, jotta muurahaiset söisivät hänet elävältä. Konsultin hevonen tuli kuitenkin hätiin ja järsi köydet poikki.
- Anonyymi
Tuo vantaalainen perinteellinen koiran syöntitapa onkin saattanut levitä juuri sieltä Kiinan ja Koreaan.
Onhan se uskolliselle palvelijalle, suojelijalle ja ruoan hankkijalle juhlava loppu päästä isäntänsä vatsaan uudelleen kiertoon. Huuhdeltuna alas puukuksasta nautitulla käyneellä villiohramehulla. - Anonyymi
akaun näen nuorehkon bulldocin lyllertävän omistajansa liekassa, ajattelen että nelijalkakaverista saisi hienon viikonloppupaistin.
Mutta eihän se aina niin käy kuin toivoo. Laki näeten kieltää naimasta sukulaista.
Niin se Arttu Fiskars laulaa. Kyselin Hulkon Antilta Artun ukista. Veisti hyvii jokiveneitä, mut alkoi siit mukista...
Antsa, myöhemmin Andy mc Koi sanoi että tunnen sen isän Fiskarsin Juhan. Jussa teki muuten kauppoja itsensä Ronalt Trumpin kaa, lisäsi. - Anonyymi
Jos ajat vielä heikkenevät, hau-hau liha nousee vielä Skandinaviankin kotien ja ravintelien myyntilistoille.
- Anonyymi
Uusin vantaanlainen kansanvuusaus sananlaku kuuluukin: Syö kettis päivässä, et enää tarvitse muita ravintokreatiinejä!
- Anonyymi
Mielelläni söisin hau-hau-paistin, jos sen joku kunnon kokki valmistaisi. Itselle koiran listiminen ruuan laittoo varten jää toistaiseksi tekemättä. Lälly mikä lälly, mutta tässä se raja kulkoo.
- Anonyymi
Älä välitä! Kaikki vihreät antaa jonkun toisen listiä eläimen jota sitten jossain loppuvalmistuksen muodossa syö.
Esimerkiksi muslimit antavat usein ostamansa lampaan elävänä kurkkuleikattavaksi jonkun ammatti kurkunleikkaajan toimeksi. Ihan kuin viime aikojen uutisista päätelleen pohojalaaset on tehnyt tuhansille lampaille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod202373Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2381746Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3081286- 65959
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai53935- 39844
Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?
Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.53835J miehelle viesti menneisyydestä
On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e35747Valitse, kenen kanssa seurustelet
Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan273683Paikat tapeltu
Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh35681