Persut Suomen toinen Kokoomus

Anonyymi

Vain kapitalisti äänestää persua

18

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepu ,sdp ja vihreät ovat samaa puoluetta

      • Anonyymi

        Tuskin.


      • Anonyymi

        Persut on suomen uusi Keskusta


    • Anonyymi

      Totta töriset. Työtävieroksuva vihervassari ei taatusti äänestä persuja. Siinä kävisi niin että käsi pitäisi siirtää toisten taskusta omaan, eikä siellä ole mitään. Eikä ole kykyä hankkiakaan sinne mitään jos ei huumekauppa suju.

      • Anonyymi

        Nyt Seppo osuit asian ytimeen!


      • Anonyymi

        Työtävieroksuvia kuitenkin on eniten persuissa, tutkimusten mukaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Työtävieroksuvia kuitenkin on eniten persuissa, tutkimusten mukaan.

        Onpas hassua, työtävieroksuvia on eniten puolueessa joka kaikkein voimakkaimmin vastustaa mm. kansalaispalkka, joka olisi työtävieroksuvien unelma.

        Ja vihreät taas kaikkein voimakkaimmin ajaa kansalaispalkkaa.

        Joku nyt asiassa mättää, eikö? Mahtaisiko olla se että sinä puhut läpiä päähäsi?


      • Anonyymi

        Kokkareet, keput ja persut ruinaavat koko ajan lisää yritystukia ja maataloustukia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onpas hassua, työtävieroksuvia on eniten puolueessa joka kaikkein voimakkaimmin vastustaa mm. kansalaispalkka, joka olisi työtävieroksuvien unelma.

        Ja vihreät taas kaikkein voimakkaimmin ajaa kansalaispalkkaa.

        Joku nyt asiassa mättää, eikö? Mahtaisiko olla se että sinä puhut läpiä päähäsi?

        Juuri tuonkin takia en äänestä PerusSeja - kun se kuvittelee perustuloa joksikin loikoilupalkkioksi.


    • Anonyymi

      Kun perinteisestä kokoomuslaisesta riisuu sivistyksen, hyvän käytöksen sekä tulevaisuudenuskon ja vaihtaa ne tulevaisuudenpelkoon, ihmisvihaan ja rasismiin, niin saadaan ehta persu.

      • Anonyymi

        Tätä ei voi tämän paremmin kyllä kiteyttää. Paitsi ettei perinteisiä kokoomuslaisia enää taida juuri olla. Kaikki ovat sairaalloisen kateellisia poroporvareita.


    • Anonyymi

      Mää äänestän vihreetä liittoo, saadaan armeija lakkautettua suomest hyvinkin pian!🤗🤗🤗🤗

      • Anonyymi

        Persut ovatkin niin armeijamyönteisiä, että valitsivat puheenjohtajakseen sivarin.


    • Anonyymi

      Hallituspuolueista ei löydy ns. duunaripuoluetta eikä muunkaan taviksen edustajaa, kaikki hallituspuolueet edustavat enemmän tai vähemmän muiden maiden, ulkomaalaisten ja vähemmistöjen ns. arvopolitiikkaa.

      Hallituspuolueiden mielestä oikeudet kuuluvat vain ulkomaalaisille ja vähemmistöille ja heidän arvopolitiikkansa näkyy kaikissa heidän toimissaan. Heitä ei kiinnosta vähääkään Suomen ja suomalaisten oikeudet ja heidän hyvänsä.

      Niinkuin Eu- ministeri Tuppurainen SDP asian ja arvonsa hyvin on ilmaissut, Suomen etu ei ole tärkeä Eu-neuvotteluissa. Eikä näytä olevan missään muussakaan.

      Suomi elvyttää Etelä-Euroopan maita lahjottamalla elvytysrahaa heille, niinpä näillä mailla on varaa alentaa eläkeikää tai lyhentää työpäivää. Hallitus ei elvytä Suomea, vaan sopeuttaa heikentämällä perusturvaa ja niukentamalla peruspalveluja ja nostamalla verotusta. Suomen saama pieni elvytysraha EU:lta menee sekin ihan muuhun kuin elvytykseen, ilmastonsuojeluun ja Vihreä-hankkeeseen.

      Kansalaiset Suomessa eivät saa Korona- rokotuksia, EU ei niitä saa toimitettua ja Britannia, joka irrotti itsensä EU:sta saa rokotteet hankittua. Saksa kuten moni muu maa hankkii rokotteita itse. Suomi vain odottaa. Helppoa on teettää hommansa muilla ja sysätä vastuu muualle, niinkuin nykyinen hallitus on usein tehnyt maskihankinnoissa ym.

      Hallitus ei halua teettää koronatestejä Suomeen ulkomailta tulevilta kuten muut maat. Niinpä koronatartunnat tulevat suurimmaksi osaksi ulkomaalaisten tuliaisina. Hallitus taas vetoaa ulkomaalaisten perusoikeuksiin ja jättää huomioimatta suomalaisten oikeudet turvalliseen myös terveysympäristönä oikeuksiin.

      Suomalaiset suurin osa on tunnollisia ja siitä syystä ja myös ihmisten pienen väkimäärän ja harvaan asumisen ansiosta korona ei ole riistäytynyt käsistä.

      Hallitus kyllä Suomen sisällä pyrkii rajoittamaa kaikkea, siinä ei perusoikeudet paina, elinkeinon harjoittamista ja monta muuta asiaa. Nämäkin rajoitukset tulevat kalliiksi Suomelle ja suomalaiset siitä joutuvat maksamaan ja kärsivät, mutta se ei hallitusta kiinnosta, niinkuin ei mikään, mikä liittyy suomalaisen hyvään ja etuihin ja oikeuksiin.

      Todellakaan en voi äänestää Suomen ja suomalaisten ala-arvottamishallituspuolueita. Siksi ääneni menee Persuille, he sentään puhuvat Suomen ja suomalaisten puolesta!

      • Anonyymi

        PS on porvaripuolue ja talouspolitiikaltaan kokoomuksen sisarpuolue eli ajaa yrittäjien ja maanomistajien etuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        PS on porvaripuolue ja talouspolitiikaltaan kokoomuksen sisarpuolue eli ajaa yrittäjien ja maanomistajien etuja.

        Nykyiset hallituspuolueet ovat pahempia Suomelle ja suomalaiselle kuin porvaripuolueet, koska ne eivät välitä pätkänkään verran omasta kansastaan ja sen oikeuksista ja hyvästä.

        SDP ja vasemmisto eivät ole sitä nykyään mitä olivat ennen. He matkivat kaikessa Vihreitä, jotka edustavat hyvin kapea-alaista ääriarvopolitiikkaa, joiden listalle ei kuulu muut kuin ulkomaalaiset ja vähemmistöt.

        Keskusta edusti ennen maaseutua, mutta sekin menee nyt Vihreiden talutusnuorassa sinne, minne se ohjaa. RKP ei ole koskaan ollut suomalaisen puolella, ei nytkään.

        Ihan sama mikä nimi ja historia on, teot ja toiminta puhuvat puolestaan. Sen mukaan äänestän. enkä missään tapauksessa voi äänestää Suomen oikeuksien ja edun vastaan toimivia puolueita, joita nykyään SDP ja vasemmisto ovat. Seuraan asioita, näen ja tiedän, minulle turha löpistä joutavia.


    • Anonyymi

      Boris Johnsonin lottovoitto – EU:n rokoteahdinko saa Brexitin näyttämään hyvältä.

      • Anonyymi

        Kyllä Brexit ja itsenäisyys on sinälläänkin voitto - päästiin Brysselin saneluvallasta ja tukipaketeista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3723
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2134
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2034
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1711
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1522
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1472
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      79
      1423
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      1154
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1113
    Aihe