Lihalle tulee vero

Ennen kuin hallituskausi on lopussa niin punaiselle lihalle tulee päästö/haittavero.
Punainen liha aiheuttaa päästöjä ja on epäterveellistä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei haittaa pikku verot syön kun on niin hyvää.
Pitäähän valtion jostain rahaa saada jotta se pystyy vihervasssarit elättämään.

Äänestä

En jaksa ymmärtää tätä köyhän kyykyttämistä, Vihreät ja Vasemmisto Sdp tämän veron keksivät, en äänestä noita raukkoja, leivän vievät köyhän suusta

Äänestä
  • SDP yritti viedä kaiken vapauden 1918

    Äänestä

En mä oikein usko, ei perussuomalaiset oikeasti pärjää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ennen kuin hallituskausi on lopussa niin punaiselle lihalle tulee päästö/haittavero.
Punainen liha aiheuttaa päästöjä ja on epäterveellistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu