Riittää kun katk kloridea pönttöön ja annat vaikutta.
Muutaman tunnin kansi kiinni
Jos et jaksa pestä vessan pönttöö
5
66
Vastaukset
- Anonyymi
Kloori valkaisee, joten näyttää paremmalta.
Mutta syöpyykö lasitus eli seuraava tummuminen entistä pahempi? - Anonyymi
Ei se syövytä muovipullookaan
Eihän se kaupan kloori kait ihan aitoo ehtaa sat pros ole
Mutta toimii.
Monethan hankaa k u llä kloorilla mutta vetää heti sen pois.
Jäyä vaan pönttöön pidemmäksiaikaa.
Yllätyt
Ei ttavii edes hangata j os pohjalle j ääny t jotain rumaa. - Anonyymi
Juuri noin teen, Klorin tai Domestos on tehokkaita.
- Anonyymi
Pittää kokkeilla
- Anonyymi
No justiinsa.
Mutta kertokaa miten saa WC-pöntön sanotaan "nielun" alla reunoilla vesirajan molemmin puolin näkyvän ruosteenomaisen /ruskean pinttymän pois.
Yritin lieottaa juuri tällä voimakkaalla WC-/ ym. kloriitilla, joka auttoi sen verran että saatoin ''kaapia eli raaputtaa'' turvallisesti muovisella esineellä sitä jonkun verran pois. Mutta nyt näyttää sitä alkaa edelleen muodostua samoihin paikkoihin.
Se ei ole siis ulostetta tai siitä tullutta tahraa! Paremminkin veden oman kalkin ja vaikka vitsan ( pissan) muodostamaa värjäytymää!?
Otan ehkä nyt pyykin kloriitin käyttöön?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34512130Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15811176Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2796532Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555327Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1923805- 1763613
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin602661Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1602278Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131894Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191784