menojärjestys?

http://www.sunpoint.net/~maitovalas/autot.jpg
..missä järjestyksessä mennään ja mistä syystä?
11712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Gone

The requested resource
/~maitovalas/autot.jpg
is no longer available on this server and there is no forwarding address. Please remove all references to this resource.

Apache/1.3.22 Server at www.sunpoint.net Port 80

Äänestä
  • kyllä se mulla vaan hyvin tuntuis toimivan.. vaikka temppitiedoston poistaiskin, niin ilosesti lataa uudestaan.. (?)

    Äänestä

Minulle http://www.sunpoint.net/~maitovalas/autot.jpg antoi tänäkin aamuna virheilmoituksen:

>Gone
>
>The requested resource
>/~maitovalas/autot.jpg
>is no longer available on this server and there
>is no forwarding address. Please remove all
>references to this resource.
>
>Apache/1.3.22 Server at www.sunpoint.net Port 80

Ja osoite http://www.sunpoint.net/~maitovalas/
antoi tämän:

>VALITETTAVASTI HAKEMAANNE SIVUA EI
>LÖYTYNYT SUNPOINT.NETIN PALVELIMELTA.
>
>Olkaa hyvä ja tarkistakaa osoite.
>
>Sorry the page cannot be found!
>The page does not exist on Sunpoint.net server.
>
>Please check the address.
>

Vitsikästä?

Äänestä
  • Ottakaa osoitteesta http:// pois. Eli osoitteeksi pelkästään www.sunpoint.net/~maitovalas/autot.jpg - eiköhän ala näkyä.

    Äänestä

  • Ballo kirjoitti:

    Ottakaa osoitteesta http:// pois. Eli osoitteeksi pelkästään www.sunpoint.net/~maitovalas/autot.jpg - eiköhän ala näkyä.

    Kiitos vinkistä. Mäkin sain näkymään.:)

    Mut oliks tässä nyt sitten joku jännä juttu, vai miks meilt tämmöstä kysytään? Eikös oikeelta tulijaa väistetä parkkihallissakin? En väitä että KAIKKI niin tekis, mut noin niin ku periaatteessa ehkä kannattas... Oon kyllä Kuopiossa ainaki joutunu väistämään milloin mistäkin tulijoita kun olen autoparkaa yrittäny rutuilta säästää.

    Vuan kyllä tiältä pessöö takasin jos piälle tuutta!!!

    Äänestä

  • Ballo kirjoitti:

    Ottakaa osoitteesta http:// pois. Eli osoitteeksi pelkästään www.sunpoint.net/~maitovalas/autot.jpg - eiköhän ala näkyä.

    Mistähän moinen kikkailun tarve mahtaa johtua?

    Äänestä

  • kun kirjoitat pelkän hakemiston osoitteeksi, avautuu index.htm tai index.html -niminen tiedosto tuosta hakemistosta. minulla kun ei kotisivuja siellä ole, ei tuossa osoitteessa ole myöskään index.htm:ää.. :) mutta tuossa tulikin jo neuvo kuvan löytymiseen..

    Äänestä

  • oliko vaikee kirjoitti:

    Kiitos vinkistä. Mäkin sain näkymään.:)

    Mut oliks tässä nyt sitten joku jännä juttu, vai miks meilt tämmöstä kysytään? Eikös oikeelta tulijaa väistetä parkkihallissakin? En väitä että KAIKKI niin tekis, mut noin niin ku periaatteessa ehkä kannattas... Oon kyllä Kuopiossa ainaki joutunu väistämään milloin mistäkin tulijoita kun olen autoparkaa yrittäny rutuilta säästää.

    Vuan kyllä tiältä pessöö takasin jos piälle tuutta!!!

    kunhan muuten vain mietin.. tuo yksi, kun parkkihalliin tulee, niin josko olisi siellä olijoita pitänyt väistää.. itse kun vastaavanlaisessa tilanteessa olin, joskin keltainen auto puuttui tilanteesta.. ajoin sitten siitä, kun aikaa näytti olevan, pois vihreän auton alta kurvan pitkäksi ja seinään.. :)

    Äänestä

Ruskea menee ensin punaisen auton väistäessä sitä tavallisen väistämissäännön mukaisesti.

Seuraavaksi menee punaine, sama juttu kuin ylempi.

Ja viimeisenä menee vihreä.

Äänestä
  • punainen on kuitenkin kääntymässä vasemmalle, jolloin pitäisi väistää kaikkia? entäpä, jos ruskea olisi kääntymässä vasemmalle, jolloin sen pitäisi väistää "vastaantulijoita"? vai onko 'oikealta tulevia väistetään' ainoa sääntö, joka pätee parkkihalleissa?

    Äänestä

  • maitovalas kirjoitti:

    punainen on kuitenkin kääntymässä vasemmalle, jolloin pitäisi väistää kaikkia? entäpä, jos ruskea olisi kääntymässä vasemmalle, jolloin sen pitäisi väistää "vastaantulijoita"? vai onko 'oikealta tulevia väistetään' ainoa sääntö, joka pätee parkkihalleissa?

    Samat säännöt pätevät oli kyseessä sitten parkkihalli, seinätön parkkipaikka tai normaali tasa-arvoinen katujen risteys.

    Alhaalta tulijan pitää jokatapauksessa väistää "ylhäältä" tulijaa. Kadulta sisään tuleva voi mennä vaikka ulosmenevän kanssa samaan aikaan, jos ehtii, kun oikealta tuleva joutuu kuitenkin odottamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maitovalas kirjoitti:

http://www.sunpoint.net/~maitovalas/autot.jpg
..missä järjestyksessä mennään ja mistä syystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu