Salon vihreät ja vasemmisto on painostanut poliisia tutkimaan roiskuttajan poliittista taustaa. Poliisille on myös nimettömin puhelinsoitoin ilmoitettu että roiskuttelijalla olisi perussuomalaisten jäsenkirja.
Soittaja oli puhunut epäselvästi, kuin olisi pitänyt kynää suussaan puhumisen aikana. Numerosta kuitenkin näkyi että puhelu oli tullut vasemmistoliiton puoluetoimistosta.
"On todella järkyttävää että ihminen yritetään hukuttaa hänen kulkiessaan altaan lähistöllä", oli eräs vasemmistolainen kunnanvaltuutettu kommentoinut kuultuaan ilmiannoista.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0017c17b-882c-46c9-84e1-be8fd6c32009
Rikos uutiset; Uimahalliroiskuttelusta on nyt tehty tutkintapyyntö
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2662335Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151092
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13942Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57841Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.281794Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781