Navalnyi lähetetään vankileirille.
Oppositiojohtaja Aleksei Navalnyin ehdollinen tuomio muutetaan ehdottomaksi vankeudeksi.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007779085.html
Ehkä oppositio-johtajalle kaavailtu (lähes) luonnollista kuolemaa?
Oppositiojohtaja Aleksei Navalnyin ehdollinen tuomio muutetaan ehdottomaksi vankeudeksi.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007779085.html
Ehkä oppositio-johtajalle kaavailtu (lähes) luonnollista kuolemaa?
Vastaukset 23
Vanhimmat
Luonnollinen kuolema sille tulisi jos vapaalle jäisi. Liian monta Putinin vihajaa voi maksaa hänen taposta. Näin on ainakin turvassa. Seurava vaihe tulee - lähettää se takaisin Merkelelle, jollain konstilla.
Saas nähdä että syntyykö( tai synnytetäänkö) venäjällä entistä tappavampi "Siperia"-korona muunnos joka tarttuu herkästi juuri Putinin vastustajiin ?
Miksi synnyttää, kun se on jo olemassa, tosiaan ei viirus vaan
HIRVIÄN TAPPAVA SOTAMYRKKY "NOVICHOK".
Aiheutaa pysyvijä vaurioita mediakentällä käytettynä.
Ei kuole saa sputnik rokotteen itse Putinilta.
Eheii! Olette Erehtyneet Navalnin päivät vankilassa sujuvat sukkelasti ja rahalla saa ja hevosella pääsee Venäjällä,mutta mitäs te tuosta Supervallasta idässä tiedättekään??
Lukekaa vaan niitä YLEn satusia!
Kuolee epäsuorasti koronavirukseen. Joutuu tartunnan vuoksi venäläiseen hengityskoneeseen, joka räjähtää, ja siksi menee henki.
"Yllättäen" kylästä loppuu sähköt ja Navalni kuolee "olosuhteiden" uhrina
Venäjällä ei onnistu Amerikan malli.
Venäjällä on kaikki muu paskaa paitsi kusi.
Toivottavasti Presidenttimme Sauli Niinistö ei kutsu putinia Suomeen enää koskaan!
Nyt on Eu:n aika näyttää onko siitä yhtään mihinkään. Kaasuputken rakentamisen on loputtava ja sitä ei jatketa enää koskaan. Nesteytettyä kaasua Yhdysvalloista! Merkel ei voi käskeä koko eurooppaa!
Juuri näin! Jos Eurooppa ei nyt toimi, niin se tekee itsestään yhtä naurettavan, kuin venäjä on nyt.
Ei voikaan, eikä käske. On Latviassa terminaali, sielta on valmis putki Suomeen. Pari nimmaria paperiin ja tukku USD.
Onhan toi paha paikka, kun siellä tulee kalsarit talon puolesta. Alamittainen raukka saattaa antaa niille esikäsittelyn.
Käsiteltyjen kalsarien lähetys on jo matkalla kulakkileirille
Suomeen kuoleen on mainittu jo naapurissakin. Tampereella sikäläinen oikeusistuin joutuu istumaan ulkomaita asti hulluudessaan. Kyllä, mielettömyydessään,
Suomeen kuoleen on......????????????????
Ei ehkä ihan penalin terävimpiä kyniä nämä tiltut, jotka tänne yrittävät kirjoittaa.
Tuskin tulee elävänä takaisin?
Sputnik rokote pelastaa
Venäjällä on oikea perinteinen rokote. Se antaa samalla tavalla suojan kuin normaali rokotteet joita suomessakin käytetty. Ei ole mikään taikapölyrokote. Jotain tekevät oikein eikä mitään taikapöly juttuja
Venäjällä on taitavia tutkijoita jos oikeasti ovat kehittäneet "perinteisen" rokotteen koronaan jonka tehokkuus on 91 prosenttia (tähän eivät ole pystyneet kiinalaiset tai länsimaiset lääkeyritykset).
Aivan käsittämättömän hyviä tiedemiehiä