E pillerit

Anonyymi

Aloitin e pillerit tasan viikkositten tiistaina ja menkat ovat 3päivää myöhässä voiko johtua e pillereistä vai voiko johtua siitä että olisin raskaana?

3

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisiko mitenkään mahdollista, että sinä ap olisitkin, nyt jo iäkäs evakon poika? Että olisit syntynyt Laatokan rannalla ennen ll-maailmansotia?

      Niin että epäilen sinun "siunattua" tilaasi.

    • Anonyymi

      Johtuu pillereistä. Kun aloitat syömään pillereitä, ei keho niihin heti totu ja saattaa esiintyä vuoto-ongelmia/vuodon puuttumista. E-pillereitä syödessä on siis mahdollista menkkojen poisjääminen, tiputteluvuodot... Nämä kaikki lukee myös pakkausselosteessa, jota suosittelen näin terveydenhuollon työntekijänä lukemaan ennen kuin alkaa lääkettä syömään :)

      • Anonyymi

        ja lisäyksenä vielä... pillereitä syödessä menkat siis tulee silloin, kun olet yhden pilleri "laatan" syönyt loppuun ja pidät muutaman päivän tauon pillereistä jonka aikana menkat eli taukovuoto alkaa. Jos olet aloittanut viikko sitten syömään pillereitä, ei menkkojen pitäisi edes tulla kun vasta noin 2 viikon päästä, sitten kun on syönyt n.24 pilleriä (riippuen valmisteesta)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      125
      2965
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2732
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1295
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe