Marineri puuttui taas venäjän asioihin

kommentoimalla navalnia...ei vittu, kuinka tyhmä tämä on...
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sanna ei bosleviikkina hyväksy oikeusvaltion riippumatonta tuomiavaltaa vaan haluaa tuomioistuinten olevan tiukassa poliittisessa ohjauksessa.

Äänestä
  • Sanna tosiaan on enemmistöläinen ja persu on menshevikki. Pisteet Sannalle 6-0.

    Venäjällä oikeuslaitos tosiaan on pitkälti rikollisjärjestön toiminnan jatke. Lue kirja: Red Notice

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sanna tosiaan on enemmistöläinen ja persu on menshevikki. Pisteet Sannalle 6-0.

    Venäjällä oikeuslaitos tosiaan on pitkälti rikollisjärjestön toiminnan jatke. Lue kirja: Red Notice

    Sanna edustaa niinsanotusti kaksinaamasta politiikkaa. Unkarin ja Puolan hallitus ei missään nimessä saa puuttua oikeuslaitoksen toimintaan mutta Venäjällä Putinin pitäisi sanella oikeuslaitoksen päätökset.

    Äänestä

Nämä kaikki tapahtumat Venäjällä ja näissä naapuri maissa on aivan käsittämätöntä.
Nämä myrkytys asiat ja nämä muutkin.
Mikä on enään totuus ja mikä käsikirjoitettua soopaa.?
Tämä kaikki todella farssia, myös länsimaiden reaktiot mikä on totuus.???

Äänestä

Tyhmäkin vaikuttaa viisaalta, kun hän pitää suunsa kiinni. Kaupan kassatytön olisi pitänyt antaa vain presidentin kommentoida.

Äänestä

Tuleekohan Zirinovski seuraavaksi presidentiksi Venäjällä ? Sitten mennään ojasta allikkoon.

Äänestä
  • Nyt se muuten Putin taitaa päästä Navalnyistä eroon! Huomasin tuossa oikeudenkäynti farssin alussa miten Navalnyi oli ilman maskia ja kaikilla muilla oli maski? Nyt kun Navalnyi joutuu vankilaan niin varmaan saa koronatarunnan ja Venäjän vankiloiden olot tietäen siellä ei varmasti saa hoitoa, ja Navalnyi varsinkaan. Voitte olle varmoja ettei Navalnyi näe enää kesää.
    Putinin on helppo pestä kätensä Navalnyin kuolemasta, kun korona hoitaa sen mihin kalsarimyrkyttäjä Vladimir ei pystynyt.

    Äänestä

Navalnista tulee hyvä säkkiompelija Nadvoitsyn vankilaan, hänen tulevaisuutensa on turvattu vuosikymmeniksi.

Äänestä

Ei se muutakaan osaa.

Äänestä
  • Onkohan säkit myrkytettyjä vankilassa? Venäjällä voi kuka tahansa ostaa novitsokkia torilta kun sitä on tilanteesta päätellen muidenkin saatavissa kuin kremlin porukalla? Kremlin porukka on syytön novitsok myrkytyksiin lausuntojensa mukaan.

    Äänestä

Marinilta puuttuu kokonaiskuvan hahmotuskyky ja terve arkijärki.

Seuraavaksiko jossakin Myanmarissa joku massamurhaaja ilmoittautuu sotilaskaappauksen vastustajaksi, ja muuttuu taikaiskusta puhtoiseksi enkeliksi jonka vapauttamiseksi Marin panostaa suomen koko ulkopoliittisen arvovallan. Joka murenee tällä vielä vähän lisää.

Äänestä

Hyvä Sanna!

Äänestä
  • Midän on järjestettävä hyväntekeväisyyskonsertti tuon ihmissyöjämatun pelastamiseksi ja oikeudenkäyntikulujen peittämiseksi, ja siihen tulee vielä matkat sinne ihmisyyöntipaikalle tuolla oikeus porukalla, joten nekin kulut on jollain katettava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kommentoimalla navalnia...ei vittu, kuinka tyhmä tämä on...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu