kommentoimalla navalnia...ei vittu, kuinka tyhmä tämä on...
Marineri puuttui taas venäjän asioihin
Anonyymi
1355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sanna ei bosleviikkina hyväksy oikeusvaltion riippumatonta tuomiavaltaa vaan haluaa tuomioistuinten olevan tiukassa poliittisessa ohjauksessa.
Sanna tosiaan on enemmistöläinen ja persu on menshevikki. Pisteet Sannalle 6-0.
Venäjällä oikeuslaitos tosiaan on pitkälti rikollisjärjestön toiminnan jatke. Lue kirja: Red Notice
Sanna edustaa niinsanotusti kaksinaamasta politiikkaa. Unkarin ja Puolan hallitus ei missään nimessä saa puuttua oikeuslaitoksen toimintaan mutta Venäjällä Putinin pitäisi sanella oikeuslaitoksen päätökset.
Nämä kaikki tapahtumat Venäjällä ja näissä naapuri maissa on aivan käsittämätöntä.
Nämä myrkytys asiat ja nämä muutkin.
Mikä on enään totuus ja mikä käsikirjoitettua soopaa.?
Tämä kaikki todella farssia, myös länsimaiden reaktiot mikä on totuus.???
Tyhmäkin vaikuttaa viisaalta, kun hän pitää suunsa kiinni. Kaupan kassatytön olisi pitänyt antaa vain presidentin kommentoida.
Tuleekohan Zirinovski seuraavaksi presidentiksi Venäjällä ? Sitten mennään ojasta allikkoon.
Nyt se muuten Putin taitaa päästä Navalnyistä eroon! Huomasin tuossa oikeudenkäynti farssin alussa miten Navalnyi oli ilman maskia ja kaikilla muilla oli maski? Nyt kun Navalnyi joutuu vankilaan niin varmaan saa koronatarunnan ja Venäjän vankiloiden olot tietäen siellä ei varmasti saa hoitoa, ja Navalnyi varsinkaan. Voitte olle varmoja ettei Navalnyi näe enää kesää.
Putinin on helppo pestä kätensä Navalnyin kuolemasta, kun korona hoitaa sen mihin kalsarimyrkyttäjä Vladimir ei pystynyt.
Navalnista tulee hyvä säkkiompelija Nadvoitsyn vankilaan, hänen tulevaisuutensa on turvattu vuosikymmeniksi.
Ei se muutakaan osaa.
Onkohan säkit myrkytettyjä vankilassa? Venäjällä voi kuka tahansa ostaa novitsokkia torilta kun sitä on tilanteesta päätellen muidenkin saatavissa kuin kremlin porukalla? Kremlin porukka on syytön novitsok myrkytyksiin lausuntojensa mukaan.
Marinilta puuttuu kokonaiskuvan hahmotuskyky ja terve arkijärki.
Seuraavaksiko jossakin Myanmarissa joku massamurhaaja ilmoittautuu sotilaskaappauksen vastustajaksi, ja muuttuu taikaiskusta puhtoiseksi enkeliksi jonka vapauttamiseksi Marin panostaa suomen koko ulkopoliittisen arvovallan. Joka murenee tällä vielä vähän lisää.
Hyvä Sanna!
Midän on järjestettävä hyväntekeväisyyskonsertti tuon ihmissyöjämatun pelastamiseksi ja oikeudenkäyntikulujen peittämiseksi, ja siihen tulee vielä matkat sinne ihmisyyöntipaikalle tuolla oikeus porukalla, joten nekin kulut on jollain katettava.