Suomen poliittinen ilmapiiri myrkyttynyt

Anonyymi

Sitä myrkyttää myös valtamedia itse. Ikään kuin maata valmisteltaisiin sotaan.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voiko olla enää alhaisempaa oliota kuin valtamedian toimittaja joka myrkyttää ilmapiiriä valheilla ja panettelulla?

      • Anonyymi

        Internet on avannut Pandoran lippaan kannen. Sen ansioista ihmiset ovat todenneet, että toisenlaisiakin mielipiteitä on, mitä valtamedia kertoo ja omia mielipiteitään saa melko vapaasti kertoa, ellei esitä negatiivisia asioita pakolaisista ja Suomen pakolaispolitiikasta.
        Ennen Internetiä Suomi eli pysähtyneisyyden aikaa. Kaikki tieto oli tiukasti sensuroitua. Puhuttiin itse sensuurista ja suomettuneisuudesta.
        Suomen sensuuri ohitettiin lukemalla ruotsalaisia lehtiä. Ne kertoivat Suomesta niitä asioita, jotka olivat Suomessa tabuja.


    • Anonyymi

      Toimittajien taso on laskenut viimeisen 20 vuoden aikana. Media toimittaja on limainen otus.

    • Anonyymi

      Selvästikin halutaan rautaa rajalle.

      • Anonyymi

        Mille rajalle?


    • Anonyymi

      Persut on se myrkkypullo, josta paha leviää, räkä roiskuu ja sylki lentää.

      • Anonyymi

        Persuilla on etsikkoaika, jumala-trump syöstiin lokaan. Mistä nyt malli paskaan. Putlerista vai Orbanista, siinäpä pulma.


    • Anonyymi

      Kaaheeta ja Pietarissa kaalisopasta on jäänyt suola pois. Voiko aamu olla huonompi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      55
      6613
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      57
      5803
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      110
      5139
    4. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      16
      3883
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3783
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      132
      3480
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3350
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      170
      2940
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2749
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      52
      2608
    Aihe